Przedszkole przyjechało

- Jeszcze przed południem trenowaliśmy na zielonym boisku. Potem? Kilka godzin i nas zasypało. Wiedzieliśmy, że nadciąga zima, ale pewnie nikt nie przypuszczał, że stanie się to tak szybko... - Tomasz Prasnal nie krył zdziwienia, patrząc za okno hotelu Premium, gdzie pierwsze tegoroczne zgrupowanie mają piłkarze Górnika Zabrze. 
– Na pewno nas nie zasypie. Dwóch gospodarzy ma traktory, regularnie odśnieżają ulice. Żyjemy spokojnie, wszystko jest poukładane. Nikomu nic nie grozi – starosta Komorni Lhotki cały czas zachowywał „olimpijski” spokój. Na oficjalnym spotkaniu z działaczami Górnika i urzędnikami Zabrza był kieliszek miejscowej śliwowicy i... spore rozczarowanie, że na obóz nie dotarła Pani prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Znamy się od wielu lat, razem organizujemy wiele imprez... Cóż, kwiaty pojadą samochodem do Polski – dodał starosta.
Górnik przyjechał do Kameralnej Ligoty (tak po polsku brzmi nazwa miejscowości) w poniedziałek na obiad. – Bardzo dobry. Na nic nie możemy narzekać, a już najmniej na jedzenie. Takiego wyjazdu nie miałem ze dwadzieścia lat – nie krył zadowolenia Leszek Brzeziński, który po raz czwarty w karierze został kilkanaście dni temu kierownikiem drużyny. – Jak pracujemy? Ja trenera Podedwornego to znam blisko trzydzieści lat. Złagodniał... Nasz trening z roku – powiedzmy - 1982 pewnie tylko kilku gości by wytrzymało.
Sam Zdzisław Podedworny, który po latach wrócił na ławkę trenerską Górnika, pytany o to co robił ćwierć wieku temu, odpowiada: - Styczeń ma swoje wymagania, ale naprawdę wiele się zmieniło. Zdecydowanie więcej pracujemy z piłką. Wszystko robi się szybciej. Zresztą, poczekajmy do ligi.
Na zgrupowaniu jest 31 piłkarzy. Zgodnie z zapowiedziami został w Zabrzu kontuzjowany Adam Giesa. - Jest trzydziestu, czyli jednego brakuje - zastanawiał się w miejscowej hali dyrektor Górnika, Krzysztof Maj. "Zguba" znalazła się w drodze powrotnej z hali do hotelu. - Chory jestem. Jakieś przeziębienie; mam nadzieję, że jednodniowe. W środę mam wyjść na boisko - stwierdził Damian Seweryn, który pokój dzieli ze Sławomirem Jarczykiem. Kto naprzeciwko? Tomasz Prasnal z Błażejem Radlerem. Artur Prokop mieszka sam, podobnie jak sprowadzony z Widzewa Jarosław Białek. - Jestem pod wrażeniem. Sporo drużyn i nas było, ale w Górniku podobają mi się dwie rzeczy. Są zdyscyplinowani, zachowują się cicho i jest podział - zdrowy - na starych i młodych. Tak chyba powinno być - powiedział właściciel hotelu Piotr Góźdź, mający powody do zadowolenia z jeszcze jednego powodu. Górnik całą kwotę za zgrupowanie zapłacił jeszcze przed przyjazdem. To w polskiej rzeczywistości nie zdarza się często. - Co jedzą? Nic na oleju, wszystko na naturalnym tłuszczu. Zdrowo.
W pokojach nie ma telewizorów, w miejscowości jest jeden sklep. W sumie około 100 osób i dwie kapitalne hale sportowe. Jedna ma około 1000 miejsc, druga nieco mniejsza, oddana kilka miesięcy temu. Akurat do tych spraw Czesi zawsze przywiązywali ogromne znaczenie. Może dlatego mieli Navratliovą, Lendla, a Petr Cech jest dziś jednym z najlepszych bramkarzy świata.
Górnik nie gra w Czechach żadnego sparingu. Takie było założenie trenera Podedwornego. I pewnie dobrze, bowiem dziś - takie były prognozy pogody - miało być około 50 cm śniegu. - Ja na nic nie narzekam. Pokoje, jedzenie, hala - wszystko tak, jak powinno być. Przeżyłem w Górniku czasy, kiedy na obozy jeździliśmy... 2 km, do hali na Matejki - akurat do Tomasza Prasnala można mieć zaufanie, bo z Górnikiem spędził już kilkanaście styczniowych zgrupowań.
Wieczorem był pieczony świniak, niestety bez planowanego udziału pani prezydent. - To się w naszej diecie nie bardzo mieści, ale skoro przyjechały całe władze klubu, to robimy wyjątek - przyznał trener Podedworny. Piotr Góźdź: - Co piłkarze robią wieczorem? Śpią! O 22:30 jest cicho, jakby do nas przedszkole przyjechało...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]