Tytuły prasowe po zwycięstwie Górnika nad Legią

› "Nigdy nie spadnie!" - Sport
Górnik odniósł jedno z najważniejszych zwycięstw w ostatnich latach. W dodatku przy pełnych trybunach i na oczach wiceprezesa firmy, która może postawić klub na nogi. (...) Wbrew tabeli, różnicy sił, sędziemu i... zdrowemu rozsądkowi, Górnik - dopingowany przez 16 tysięcy ludzi - odprawił z kwitkiem Legię, odbierając jej ostatnią nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu. (...) Gdyby w Wielką Sobotę przy Roosevelta gospodarze ulegli stołecznej ekipie, na dobre utkwiliby pewnie w strefie zagrożenia, z coraz mniejszymi szansami na uniknięcie kłopotów. Tego dnia zresztą wiele sprzysięgło się przeciw nim, łącznie z... krakowskim arbitrem. Nie uznał prawidłowo zdobytego gola, wyrzucił z boiska Piotra Madejskiego. A jednak dziesięciu zabrzan stać było na zadanie aktualnemu wciąż mistrzowi Polski śmiertelnego ciosu. "Nigdy nie spadnie!" - gromki okrzyk 16 tysięcy gardeł jeszcze niósł się po okolicy, długo jeszcze powtarzany przez echo w wielkanocną niedzielę...

› "Nadchodzą lepsze dni?" - Dziennik Zachodni
Górnik Zabrze odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej Orange Ekstraklasy. Pierwsze i wielce znaczące, bo nad broniącą tytuły mistrzowskiego Legią Warszawa. Ma ono co najmniej podwójną wagę. Po pierwsze, Górnik zyskał i punktowo, i psychologicznie, po drugie, praktycznie odebrał Legii szansę na kolejny triumf w rozgrywkach. Piłkarze i kilkanaście tysięcy widzów, którzy zgromadzili się w Wielką Sobotę na stadionie przy ul. Roosevelta mieli więc prawo odczuwać satysfakcję i poczuć przypływ nadziei na lepsze dni Górnika. Nadziei uzasadnionej tym bardziej, że w przeddzień meczu odbyła się kolejna runda rozmów pomiędzy klubem i miastem a firmą Allianz. Wiceprezes Allianz Polska, Michael Mueller został zresztą w Zabrzu do soboty, by oglądać mecz. Chyba nie żałował.(...) Po ostatnim gwizdku sędziego tradycyjna pieśń kibiców "Górnik nigdy nie spadnie" przeplatała się z dawno na Roosevelta nie słyszaną "Legła, legła Warszawa", piłkarze zaprezentowali taniec zwycięstwa, a słynący z twardej ręki prezes Ryszard Szuster uronił łzy szczęścia.

› "Król jest nagi" - Super Express
Piłkarze Górnika obnażyli wszystkie słabości mistrza Polski. Wyprawa Legii do Zabrza była jak kompromitacja próżnego monarchy z baśni Andersena "Nowe szaty cesarza". Naiwny władca, któremu sprytni oszuści wmówili, że nosi piękne - ale niewidoczne dla głupich ludzi - szaty, paradował dumnie z gołym tyłkiem, a podwładni bali się przyznać, że nie widzą jego "cudownego" stroju. Aż wreszcie całą farsę przerwał rezolutny malec, krzycząc z tłumu: Przecież król jest nagi! (...) Na tle broniącego się przed spadkiem i w dodatku grającego od 60. minuty w osłabieniu Górnika, warszawiacy wyglądali jak rozklekotany maluch przy solidnym mercedesie. W dodatku za kierownicą fiacika siedział facet bez prawa jazdy.

› "Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:0" - Gazeta Wyborcza
Setny mecz dwóch ligowych legend zdecydowanie dla Górnika! To zasługa ambitnych gospodarzy, ale i... fatalnej formy gości. Tak słabej Legii już dawno na Śląsku nie widzieliśmy. Obrońca tytułu przegrał z grającymi w dziesiątkę gospodarzami całkowicie zasłużenie! (...) Po ostatnim gwizdku sędziego euforia tłumu na trybunach była niebywała: obcy ludzie padali sobie w objęcia, wzruszeni fani ściskali się przy ogrodzeniu wykonujących rundę honorową piłkarzy Górnika...

› "Sensacyjny wynik" - Przegląd Sportowy
W asyście 14 tysięcy kibiców zabrzanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie
wiosennej, zaskakując Legię szaloną ambicją i determinacją. W pięciu wcześniejszych meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Warszawianie zaprezentowali słabą i nieskuteczną grę, a przecież przez większość meczu grali z przewagą jednego zawodnika.

źródło: własneRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]