Derby na Śląskim?

Stadion Śląski "Sport" proponuje, by mecze pomiędzy Ruchem, Górnikem, Polonią i Zagłębiem - w miarę możliwości grać na "Śląskim". Może na nie przyjść ponad 35000 ludzi.
Jeszcze kilka miesięcy o takiej sytuacji można było tylko pomarzyć. W Orange Ekstraklasie grały ledwie dwa kluby z województwa śląskiego, Górnik Zabrze i Odra Wodzisław. Ta druga nieco oddalona od centrum Górnego Śląska, ze skromną frekwencją na ligowych meczach. Teraz, po śląsko-zagłębiowskiej inwazji na ligę sytuacja się zmieniła.

W Zabrzu, gdzie obecnie frekwencja na Śląsku może być największa, kilka razy w minionym sezonie zabrakło biletów. Policja wydała zgodę na wpuszczenie na Roosevelta 10000 widzów. Tymczasem były mecze, kiedy mimo wpuszczenia większej liczby widzów wejściówek nie było. Co działo się przed kasami Ruchu w miniony weekend? Po bilety na mecz kończący zmagania drugiej ligi z Podbeskidziem ustawiały się kilkudziesięciometrowe kolejki. Bilet na Cichą był najbardziej deficytowym towarem w Chorzowie. Mecz obejrzało „tylko” 12000 widzów, bo więcej na Ruch wejść nie może.

To i tak sytuacja komfortowa w porównaniu z bytomską Polonią, gdzie obiekt przypomina ruinę. W drugiej lidze mogło na niego wejść ledwie 3500 widzów, a do meczów ekstraklasy w ogóle nie będzie dopuszczony.

Nie ulega wątpliwości, że w nowym sezonie największe emocje na Śląsku wzbudzą pierwsze po czterech sezonach przerwy „wielkie derby”, czyli konfrontacja Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Ilu chętnych może być na obejrzenie takiego spotkania? Rachunek jest prosty. Jeżeli na mecz zabrzan z Legią przychodzi 17000 ludzi, bo więcej nie może, a Ruch w drugiej lidze chciało oglądać kilka razy po kilkanaście tysięcy widzów, można spodziewać się rekordu, którego w Polsce nikt nie pobije do czasu wybudowania większego stadionu niż w Chorzowie.

Przeszkoda? Jest jedna i na blisko dwa miesiące może storpedować pomysł rozgrywania niektórych meczów na Stadionie Śląskim. Niebawem rozpocznie się tam instalacja podgrzewanej murawy, której zresztą nie ma także w Bytomiu, Sosnowcu i w Chorzowie. Stadion będzie na blisko dwa miesiące zamknięty. Murawa ma być gotowa na jedyny tegoroczny mecz kadry grany w Chorzowie, z Belgią 17 listopada.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]