Hajto: Na boisku nie ma kolegów

20 tysięcy kibiców na trybunach, a na murawie wracające do gry dwie wielkie gwiazdy: Piotr Reiss i Tomasz Hajto. Tak zapowiada się mecz Lech Poznań z Górnikiem Zabrze. – Znam się z Piotrkiem, ale na boisku nie ma kolegów – mówi były obrońca reprezentacji Polski. 

W poprzedniej kolejce ich brak w składach obu zespołów był aż nadto widoczny. „Kolejorz” uległ 0:1 Kolporterowi, Górnik aż 0:3 Legii. – Chyba dlatego, że mnie nie było – przyznał ze śmiechem Reiss, oceniając przyczyny porażki swojej drużyny w Kielcach.

Hajto nie zagrał przeciwko Legii z powodu nadmiaru kartek jeszcze z poprzedniego sezonu. Dziś za zadanie będzie miał powstrzymanie kapitana Lecha.

– To bardzo dobry piłkarz z dobrą techniką i „nosem” do bramek. Ale Piotrek nie lubi agresywnej gry – przyznaje Hajto, który z królem strzelców ubiegłego sezonu w polskiej lidze już rywalizował, ale nie przypomina sobie spotkania z 8 września 1995 roku. A wtedy Górnik przegrał z Lechem aż 1:4, Reiss strzelił dwa gole, a Hajto z boiska zszedł w 60. minucie.

– Mam na karku 600 meczów, więc jak mam pamiętać? Dopiero raczkowaliśmy z Piotrkiem w profesjonalnej piłce. Pamiętam za to mecz, który rozegraliśmy w MSV Duisburg z Unterchaching. Strzeliliśmy z Piotrkiem po golu i do tego obaj asystowaliśmy przy swoich bramkach – obrońca Górnika wspomina okres wspólnej z Reissem gry w Bundeslidze. Od tamtego czasu pozostają dobrymi kolegami...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]