Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Wieczorek (trener Górnika Zabrze): - Był to mecz walki, typowy o ligowe punkty, gdzie zarówno jeden, jak i drugi zespół chciał zdobyć trzy punkty. Można powiedzieć, że z meczu wyjazdowego należy być zadowolonym, gdyż odrabialiśmy straty z 0:1 na 1:1, jednak ja zawodnikom poprzeczkę stawiam bardzo wysoko i uważam, że w dniu dzisiejszym mogliśmy się spokojnie pokusić o trzy punkty. Moim zdaniem wypracowaliśmy sobie sytuacji bramkowych trochę więcej niż Jagiellonia. Wiedzieliśmy, że zespół z Białegostoku jest groźny przy stałych fragmentach gry i tych fragmentów mieli wiele. Zresztą po jednym z nich strzelili piękną bramkę. Z naszej strony doskonałych sytuacji nie wykorzystali Jarka i Kižys, który musi do tego wszystkiego podejść trochę spokojniej. Mieliśmy też doskonałe sytuacje po stałych fragmentach gry, jak choćby minimalnie niecelne uderzenia Smirnovsa, czy Zahorskiego. Myślę, że gdybyśmy wygrali ten mecz, to nikt by nie mógł powiedzieć, że nie zasłużenie. Jednak remis na tak trudnym terenie, przy takiej publiczności jest też dobrym rezultatem dla nas. W ogóle mecze na boiskach beniaminków są bardzo trudne, o czym zresztą przekonały się już w Białymstoku dwa zespoły. Powoli odbijamy się od dna, po tych pierwszych trudnych meczach oraz ostatnim zwycięstwie i dzisiejszym remisie przyjdą dla nas lepsze czasy.

Artur Płatek (trener Jagiellonii Białystok): - Zdawaliśmy sobie sprawę, że Górnik Zabrze jest zespołem lepszym od Jagiellonii, grającym już kilkadziesiąt lat w I lidze i mającym w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz, mecz walki, bo wszystkie drużyny ze Śląska z tego słyną. Walka to jest podstawa tego wszystkiego, co się później rozgrywa na boisku. Jeżeli chodzi o sam mecz, z przebiegu gry moim zdaniem remis 1:1 jest to rezultat jak najbardziej zasłużony. Obydwie drużyny chciały grać o zwycięstwo i grały. Każda z drużyn stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek i jest to jak najbardziej zasłużony podział punktów. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie, bo Górnik gra chyba po raz pierwszy o godz. 16.00 w takim upale, my natomiast gramy już czwarty mecz i naprawdę to kosztuje chłopaków trochę zdrowia. Mamy nadzieję, że już niedługo zabłysną tutaj światłą i kolejne mecze, które będziemy grali tak jak to miało miejsce przed tygodniem w Krakowie będą wyglądały lepiej pod względem przygotowani fizycznego. Będziemy grali lepszą piłkę, bardziej atrakcyjną, by kibice w jeszcze większej ilości przychodzili na stadion i cieszyli się z naszych zwycięstw.

źródło: jagiellonia.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]