Wieczorek: chcę walczyć o mistrzostwo!

Ryszard Wieczorek, trener Górnika Zabrze, mówi że wiosną jego drużyna będzie grała futbol "na tak". Przy okazji zdradza, że jeszcze przed inauguracją drugiej rundy będzie rozmawiał z prezesem Ryszardem Szusterem o nowym kontrakcie. 

Jeszcze pół roku w Zabrzu, bo tyle jeszcze ważna jest pańska umowa, ale co dalej?
Ryszard Wieczorek: - W kontrakcie jest opcja, która umożliwia przedłużenie umowy o kolejny rok. Tyle, że i tak muszę podpisać nową umowę, gdybym miał zostać w Górniku na dłużej. Po powrocie z Hiszpanii będę rozmawiał z prezesem. Na pewno nie chcę się ograniczyć do budowania podwalin. Chcę, z tym zespołem, powalczyć o tytuł mistrzowski.

W 2012 roku?
- Ta data jest umowna, i mnie ona nie obowiązuje. Tu chodzi jedynie o to, że za cztery lata Górnik będzie mocny finansowo, będzie miał piękny stadion i jeszcze lepszą drużynę niż teraz. W 2012 klub będzie więc spełniał wszystkie warunki zespołu, który walczy o tytuł. Trudno jednak, żebym cztery lata czekał i siedział z założonymi rękami. Mówiłem chłopakom, że my już teraz musimy dawać z siebie maksa. Mamy już wyznaczony cel na tą rundę. Wcale nie musimy zostać na ósmym miejscu. Piąte miejsce? To realne zadanie do realizacji. Z drugiej strony to piąte miejsce mnie prześladuje. Dwa razy zająłem je z Odrą Wodzisław. Raz mogło być wyżej, ale ktoś nas skręcił.

Kto?
- Stara sprawa, GKS Katowice, korupcja, dziś już nie ma sensu o tym gadać. Piąty byłem też z Kolporterem Kielce. Ale tylko raz, bo w kolejnym sezonie, jak mnie zwalniano, to drużynę zostawiłem na trzecim miejscu. Wróćmy do sprawy kontraktu. Jak podpisywałem umowę w lipcu to było jasne, że dostaję roczny kontrakt. Działacze musieli mnie wysondować, zobaczyć w jakim kierunku pójdzie zespół.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]