Ruch - Górnik: sprzedano już 36 tysięcy biletów

Prawdopodobnie ponad 40 tysięcy kibiców obejrzy 2 marca mecz Orange Ekstraklasy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze na Stadionie Śląskim. Do wtorku sprzedano już 36 tysięcy biletów.
"Stadion jest gotowy do tego wielkiego meczu. Jedyne, co spędza sen z powiek, to ewentualne załamanie pogody. Dotąd zima jest łaskawa, jednak już pamiętamy wszyscy atak zimy przed listopadowym spotkaniem Polska - Belgia. Będziemy dysponowali szczegółowymi prognozami pogody, w okolicach stadionu w odwodzie będą służby zdolne poradzić sobie ze śniegiem" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor stadionu Marek Szczerbowski.

"Zachęcamy kibiców do przyjścia na stadion już dwie godziny przed meczem (czyli o 14.00). W planach jest bowiem atrakcyjny koncert. Szczegóły całej oprawy spotkania zostaną podane wkrótce. Chcemy, żeby derby były wielkim i bezpiecznym wydarzeniem" - dodała prezes Ruchu Katarzyna Sobstyl.

"Tego rodzaju spotkanie jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Trzymam kciuki, by wszystko się udało i myślę, że jeżeli wszystko wypali, to moglibyśmy grać w przyszłości z Ruchem mecze na tym stadionie niezależnie od tego, kto będzie gospodarzem" - stwierdził prezes Górnika Ryszard Szuster.

Prezesi obu klubów i dyrektor stadionu rozmawiali już z kibicami o stworzeniu odpowiedniej atmosfery na widowni. Górnik dostał 12 500 biletów, a jeśli policja się zgodzi - otrzyma jeszcze 2 tysiące. Zabrzańscy kibice mają zostać przywiezieni pociągami do Katowic- Załęża a stamtąd autokarami na stadion.

Niespełna 40 lat temu - 23 czerwca 1968 - w ostatniej ligowej kolejce sezonu Ruch pokonał na Stadionie Śląskim Górnika Zabrze 3:1 w obecności 80. tysięcy kibiców. Ruch został wtedy mistrzem Polski. Trzy dni później Górnik w tym samym miejscu wygrał z Ruchem 3:0 w finale Pucharu Polski. Dotychczas oba kluby zdobywały mistrzowską koronę po 14 razy.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]