Zahorski: wszystko przez kadrę

Jesienią piłkarze Górnika Zabrze pytani o wzór do naśladowania rzucali dwa nazwiska: Jerzy Brzęczek i Tomasz Hajto. Ich rola wciąż jest bardzo ważna, ale wzorem do naśladowania stał się też Tomasz Zahorski. 

Zwłaszcza dla młodszych od siebie stał się pan kimś wyjątkowym.
Tomasz Zahorski: - Przy okazji wyjazdu kadry na Cypr była u nas telewizja i słyszałem, jak Dawid Nowak mówi, że jestem dla niego wzorem do naśladowania, i takim modelowym przykładem udanej kariery. Jeśli w Górniku koledzy mówią tak samo to już się nie dziwię. Ale i tak czuję się onieśmielony.

Trener Górnika Ryszard Wieczorek mówi, że pan wszedł na wyższy pułap.
- Czyli kolejny komplement. Wszystko przez tą kadrę (śmiech). Na początku jednak było, że nie strzelam bramek. Media pytały po co Leo Beenhakker takiego napastnika powołuje. Ale nie ma sprawy. Mnie krytyka tylko umocniła, przekułem ją na jeszcze lepszą formę.

Czyli jak mówią koledzy pora na "Zahora"?
- Aż tak dobrze to chyba nie jest. W reprezentacji, w meczu z Czechami, za wiele się nie nagrałem. Dziesięć minut byłem cofniętym napastnikiem, a jak wszedł Rafał Murawski to trener przesunął mnie na prawą pomoc. Tu dostałem trochę więcej piłek, ale nie przesadzajmy. Ja tylko dałem zmianę. Nawet nie wiem czy dobrą, bo trener Beenhakker nie rozmawiał ze mną po meczu.

Wysłał kolejne powołanie.
- Po cichu na to liczyłem, ale równie mocno cieszę się z tego, że udało mi się przewidzieć nominację dla Konrada Gołosia. No i we Wronkach będzie nas czterech.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]