Oślizło: Zahorskiego stać na wiele

Stanisław Oślizło niegdyś z dużym powodzeniem biegał po boiskach. W barwach Górnika Zabrze rozegrał 296 spotkań, strzelił 3 bramki. Co najważniejsze, wywalczył 8 razy mistrzostwo Polski z zabrzańskim klubem. Mało tego, Oślizło godnie reprezentował narodową drużynę i Górnika na arenie międzynarodowej. Obecnie pan Stanisław jest blisko Górnika, w którym jest rzecznikiem prasowym.

71-letni pracownik klubu z Roosevelta bardzo ciepło wypowiada się o obecnej sytuacji jego ukochanej drużyny: - Prawie rok temu klub zaczęła sponsorować duża firma Allianz, która jest ważnym elementem Górnika. Planowo w 2012 roku mamy sięgnąć po piętnasty tytuł mistrza kraju, w co mocno wierzę - powiedział.

W drużynie prowadzonej przez Ryszarda Wieczorka jest dwóch zawodników, którzy są w orbicie zainteresowań samego Leo Beenhakkera na tegoroczne mistrzostwa Europy. Legenda Górnika duże nadzieje wiąże z Tomaszem Zahorskim i Michałem Pazdanem: - Życzę młodszym kolegom, aby w przyszłości osiągnęli wiele. Ja rozegrałem w kadrze narodowej 58 meczów, zabrakło dwóch, abym znalazł się w gronie Wybitnych Reprezentantów. Mam nadzieję, że Tomek i Michał mnie wyprzedzą i tam się znajdą. Obaj mają spore szanse, by tak się stało. "Zahor" ma 24 lata, podobnie ja w tym wieku rozpoczynałem swoją reprezentacyjną karierę - wspomina z sentymentem Stanisław Oślizło.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]