Wieczorek: Każda porażka jest nawozem sukcesu

Ryszard Wieczorek mimo wielu zapowiedzi przegrał ze swoim byłym zespołem, Koroną Kielce. Doświadczony szkoleniowiec szczerze przyznał, że Górnikowi brakuje kilku elementów, aby znowu wrócić na piłkarski szczyt. Wiele jest jeszcze do poprawy w zabrzańskiej drużynie. 

- Nie tylko umiejętności piłkarskie, ale i też organizacja gry zawiodły w sobotnim meczu. Nie powinniśmy grać na spalone, bo ułatwialiśmy życie Koronie. Oprócz Jurka Brzęczka i Tomka Hajty muszą być ludzie, którzy ten zespół podźwigną. Doświadczenia młodym chłopakom brakuje. Wiem o tym, że czas pracuje na ich korzyść. Nikt nie chce żebyśmy przegrywali u siebie wysoko. Innej drogi nie ma. Młodzi zawodnicy doświadczenia będą nabierać tylko poprzez ilość rozegranych spotkań i przede wszystkim po porażkach - powiedział trener.

- Dzisiaj jesteśmy tuż za Koroną, która jest solidnie budowana od kilku lat. Górnik jest budowany od niemal roku, nie minął sezon od mojej pracy. To miejsce, które dzisiaj zajmujemy jest adekwatne do umiejętności i do potencjału jaki posiadamy. Jeśli chcemy, aby Górnik szedł do przodu, to w kolejnych okienkach transferowym musimy się wzmacniać. Musimy przełknąć gorycz porażki z Koroną, ale każdy taki mecz jest nawozem sukcesu. Mam nadzieję, że ze spokojem, z rozwagą, bez paniki Górnik będzie dalej budowany - zakończył Wieczorek.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]