Super Express: Leo chce grać dla Leo

To może być rewelacja nowego sezonu ligowego! A za kilkanaście miesięcy kto wie, może również gwiazda reprezentacji Leo Beenhakkera. Mający polskie korzenie Brazylijczyk Leo Markowski zamierza zdobyć serca kibiców Górnika Zabrze i polski paszport - czytamy w "Super Expressie". 

W sparingach nowy piłkarz Górnika spisuje się znakomicie. Strzela bramki, zalicza asysty. Wielu widzi w nim kandydata na odkrycie sezonu 2008/09.

- Szczerze? Nie pokazałem jeszcze nawet pięćdziesięciu procent tego, co potrafię - zaznacza w rozmowie z "Super Expressem" Markowski.

Pradziadek był z Krakowa

Wychowanek Palmeiras Sao Paulo, choć jest w Polsce dopiero od dwóch tygodni, błyskawicznie zwrócił na siebie uwagę fanów Górnika. I to nie tylko dobrą grą, ale również polskim nazwiskiem.

- Mój pradziadek był z Krakowa - wyjaśnia Leo. - Wyemigrował do Brazylii i kolejne pokolenia mojej rodziny były już brazylijskie. Ale jeszcze nawet moja ciocia, która mieszka w Recife, mówi po polsku. Moja mama niestety prawie wcale, no a ja to w ogóle - przyznaje Markowski. - Za to mama pamiętała, żeby trzymać wszystkie dokumenty po pradziadku. Teraz bardzo się przydadzą, bo jak tylko podpiszę kontrakt z Górnikiem, to zamierzam wystąpić o polski paszport - zdradza.

Mocno kibicował Rogerowi

Jeśli w meczach ligowych potwierdzi swoje możliwości, to po otrzymaniu polskiego paszportu stanie się automatycznie kandydatem do gry w polskiej reprezentacji.

- Jak każdy Brazylijczyk marzę o grze dla Brazylii, ale kto wie... Jeśli pojawiłaby się szansa występów w kadrze Polski, to nie mówię "nie" - oświadcza Markowski, który już teraz może pochwalić się całkiem pokaźną wiedzą o naszej drużynie narodowej.

- W Brazylii oglądałem fazę grupową EURO. Także mecze Polski. Najbardziej podobał mi się Roger, przeciwko któremu kilka razy w Brazylii grałem. Może pójdę kiedyś w jego ślady? - zastanawia się. - Zresztą pod jednym względem na pewno bym pasował: mam przecież tak samo na imię, jak wasz selekcjoner - śmieje się Leo.

Katia czeka na ich ślub

Markowski nie podpisał jeszcze kontraktu z Górnikiem, ale po tym, co pokazuje w meczach sparingowych, nikt nie wątpi, że wkrótce to nastąpi. Zanim jednak zadomowi się w Zabrzu na dobre, chce jeszcze wrócić do Sao Paulo. Kiedy kupował bilet do Polski, od razu poprosił też o powrotny.

- Nie dlatego, żebym nie wierzył, że sobie tu poradzę - zastrzega z uśmiechem. - Po prostu muszę wrócić jeszcze do Brazylii, bo mam jedną bardzo ważną sprawę do załatwienia. Konkretnie chodzi o... ślub, mój ślub - wyjawia Leo. - Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, narzeczona Katia na mnie czeka. Jak wszystko pójdzie dobrze, to ligę rozpocznę już jako żonaty - dodaje.

Markowski zamierza ściągnąć do Zabrza Katię. Nie przeraża go perspektywa życia w obcym kraju. Jako 18-latek wyjechał przecież do ligi japońskiej.

- Problemem jest tylko język. Polskiego, jak mówiłem, nie znam, z angielskim też kiepsko - przyznaje. - Mam nadzieję, że po podpisaniu kontraktu dostanę jakiegoś tłumacza. A poza tym zamierzam ostro wziąć się za naukę polskiego - deklaruje. - Wiem, że nie jest łatwy, ale w końcu nazywam się Markowski, więc dam radę - zapewnia Leo.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]