Smirnovs: Ze zdrowiem wszystko w porządku

Maris Smirnovs powrócił do pełnej sprawności fizycznej po kontuzji, której nabawił się w grudniu ubiegłego roku w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa.
» Jak przedstawia się Twój stan zdrowotny?
- Obecnie jest wszystko w porządku, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Grałem w sparingach, normalnie ćwiczyłem, także mogę się cieszyć. Przełożenie sezonu działa na moją korzyść, każdy dzień jest bardzo ważny. Moja gra na treningach wygląda dobrze, oby w meczach było podobnie.

» Rok temu na własnym terenie pokonaliście Niebieskich 1:0. W niedzielę również trzeba wygrać, bo w Zabrzu innej opcji po prostu nie ma.
- No dokładnie, ale podobnie myślą w Chorzowie. W poprzednim roku wygrana z Ruchem była okazją do sięgnięcia po pierwsze punkty w sezonie, ponieważ start mieliśmy bardzo słaby. Czekają nas bardzo duże emocje.

» Myślicie jeszcze o przegranych Derbach na Stadionie Śląskim?
- Na pewno są miłe wspomnienia ze strony kibicowskiej, bo na trybunach było ponad czterdzieści tysięcy widzów. Wynik niestety nie był najlepszy, ale postaramy się odgryźć piłkarzom z Chorzowa. Mam nadzieję, że zagram jeszcze w Wielkich Derbach Śląska.

» Za rok kończy Ci się umowa z Górnikiem Zabrze. Rozmawiałeś już z działaczami na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu?
- Na pewno chciałbym podpisać nową umowę. Jak wszystko będzie dobrze to może tak się stanie. Ja ze swojej strony uczynię wszystko co w mojej mocy. A ostateczny głos będzie należał do prezesów i trenerów.

» Jako doświadczony zawodnik i reprezentant Łotwy udzielasz młodszym kolegom jakiś wskazówek?
- Ja raczej nie, ponieważ Tomek Hajto z Jurkiem Brzęczkiem potrafią naprawdę przemówić do rozumu. Z Jurka to najlepszy kapitan, z każdym potrafi porozmawiać o wszystkim. Jest naszym dobrym duchem w szatni. W przerwie, kiedy nie idzie, w klubowej szatni mobilizuje tak, że na drugą część spotkania wychodzimy naładowani.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]