Hajto: Nawet David Copperfield by tego nie wymyślił

Rozmowa Tomaszem Hajto, piłkarzem Górnika Zabrze, o słabej grze jego drużyny i o tym, że Henrykowi Kasperczakowi trzeba dać czas.
» Co się dzieje z Górnikiem?
- Znowu przegraliśmy, tym razem z Polonią w Bytomiu. Jesteśmy na ostatnim miejscu w lidze, zaczyna się dla nas walka przed spadkiem, a miała być czołowa piątka. Przyczyn można szukać, ale teraz nie ma na to czasu. Trzeba ratować sytuację, a to wymaga powrotu do tego, co było jeszcze niedawno.

» Co pan ma na myśli?
- Musimy zejść na ziemię. Opowiadanie o wielkich celach, tytule mistrzowskim, reprezentacji, pucharach i ta cała reszta była na wyrost. Młodzi znowu muszą w szatni zacząć słuchać starszych i uświadomić sobie, że ja i Jurek Brzęczek chcemy dla tej drużyny jak najlepiej, a nasze doświadczenie może im się przydać. Moim zdaniem ostatni sezon jechaliśmy trochę na fantazji, z rozpędu. Teraz nawet ci, którzy wtedy grali dobrze, w tym nowi zawodnicy, prezentują się dużo słabiej, a rywale dobrze przepracowali okres przygotowawczy. No i mamy w efekcie ostatnie miejsce w tabeli. Przyszedł trener Henryk Kasperczak, ale na efekty jego pracy trzeba poczekać, bo przecież nikt nie jest cudotwórcą, tymczasem my mamy tylko cztery punkty, a przed sobą mecz z Wisłą Kraków. Nasze sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka.

» Tylko Polonia Bytom straciła więcej goli niż wy...
- To też osobny temat. Fatalnie się ustawiamy, popełniamy błędy, które na poziomie ekstraklasy nie mają prawa się zdarzać. Zawsze ktoś zaśpi, nie zdąży wyjść do przodu, albo nie trafi w piłkę. Ja naprawdę gram już bardzo długo i przez całą karierę w bundeslidze tyle w obronie nie biegałem!

» Z przodu i w środku też jest kiepsko...
- Bo problem dotyczy nas wszystkich. W piątkowym meczu w drugiej połowie byliśmy przy piłce pewnie z 80 procent czasu gry. Po osiem razy objeżdżamy ich z prawej i lewej strony, ale nie jesteśmy w stanie tak dośrodkować, żeby trafić w swojego zawodnika stojącego przed bramką. Ani razu na szesnaście prób. To nie jest przypadek, to brak umiejętności. Trzeba ćwiczyć od podstaw.

» Może nastąpić w grze Górnika jakaś cudowna przemiana?
- Jak idzie dobrze, to nawet mój tata mógłby grać i byłoby 5:0, ale w takiej sytuacji jak obecnie, każdy z nas musi stanąć przed lustrem i wziąć się w garść. Nie ma miejsca na ryzyko, musimy poustawiać wszystko od nowa, trzymać się taktyki i rozsądku. Chciałbym też, żeby wreszcie zaczęło nam sprzyjać szczęście. To nie slogan, wystarczyło uważnie patrzeć na boisko w Bytomiu. Marko Bajić strzela pod polem karnym Polonii, trafia w piętę obrońcy, a piłka odbija się w taki sposób, że po raz pierwszy kozłuje dopiero na naszej połowie i wychodzi im z tego kontra. Nawet ten magik David Copperfield by tego nie wymyślił...

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]