Niezręczność

Rozmowa z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik.
» Jak przyjęła pani wieści o tym, że były prezes Górnika Zabrze Ryszard Szuster jest menedżerem grupy piłkarzy tego klubu?
Małgorzata Mańka-Szulik: - Pełniąc funkcję prezydenta trzeba niestety być przygotowanym na przykre niespodzianki. Ubolewam, że doszło do takiej sytuacji. Rozumiem, że każdy szuka swojego miejsca, pracy i zarabiania pieniędzy, ale moja ocena obecnego stanu rzeczy nie jest pozytywna. Myślę, że dobrym określeniem byłaby "duża niezręczność".

» Nie miała pani żadnych wątpliwości mianując Ryszarda Szustera prezesem?
- Górnik znajdował się wtedy w krytycznej sytuacji. Długo szukaliśmy kogoś z z konkretnym planem i pomysłami. Pan Szuster spełniał te wymagania. Czy dziś postąpiłabym tak samo? Trudno powiedzieć... To był naprawdę trudny moment w historii klubu. Nasza współpraca układała się dobrze. Mnie najbardziej na sercu leżało dobro Górnika, a sprawy zaczęły rozwijać się pomyślnie. Wszyscy przecież tańczyliśmy ze szczęścia, gdy Górnik się utrzymał w ekstraklasie. Ale wnioski na przyszłość zostaną wyciągnięte, każde doświadczenie czegoś nas uczy.

» Dlaczego Ryszard Szuster przestał być prezesem?
- To była jego prywatna decyzja i należy ją uszanować. Rozstaliśmy się w zgodzie, tym bardziej mi przykro, gdy słyszę o obecnej sytuacji. Ale zapewniam, że ze względu na dobro klubu jestem gotowa nawet mediować pomiędzy byłym prezesem i obecnymi władzami, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba np. w przypadku nieporozumień w sprawie kontraktów dotyczących piłkarzy reprezentowanych przez pana Szustera. Z szefami Allianzu często zresztą rozmawiamy, jestem na bieżąco informowana o planach dotyczących Górnika, i na podstawie tych rozmów wierzę, że obecny kryzys jest przejściowy i wiosną będziemy się cieszyć z sukcesów i utrzymania.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]