Kosowski nie wróci do Polski

Dziś Kamil Kosowski jest jednym z najlepszych pomocników cypryjskiego APOEL Nikozja. Mówi się jednak, że wróci do Zabrza ratować przed spadkiem Górnika. - Mam kontrakt z APOEL jeszcze na półtora roku. Zarabiam niezłe pieniądze. Czy wyobraża pan sobie sytuację, w której mój prezes powie: "idź Kamilku do Górnika za darmo. Nie chcemy żadnych pieniędzy". No bądźmy poważni... Chyba, że szefowie uznają, że do niczego się nie nadaję i zechcą bym odszedł. Nic jednak na to nie wskazuje. A poza tym, gdy w poprzednim sezonie wróciłem do Wisły, testowano mnie, sprawdzano, kazano udowodnić, że się nadaję. A jak już udowodniłem, to dali mi kopniaka w tyłek - mówi Kosowski.

Podkreśla, że Górnik i Wisła są mu bliskimi klubami, ale nie rozdziera go tęsknota za Polską. - Cypr staje się bardzo popularnym kierunkiem i będzie jeszcze popularniejszy dla niezłych zawodników. Po pierwsze liga jest niezła, po drugie można solidnie zarobić i pokazać się w pucharach. Skoro Anorthosis dzielnie bije się w Lidze Mistrzów, a gra u nich była gwiazda Realu Savio to więcej niczego nie trzeba tłumaczyć - mówi Kosowski.

Dziwne, ale nie ma on kontaktu z Maciejem Żurawskim, z którym przyjaźnił się w Wiśle. - Jakoś tak wyszło. Każdy ma swoje życie. Słyszałem, że "Żuraw" będzie grać w Zabrzu. Ciekawe czy to prawda? - zastanawia się i dodaje: - W Górniku mają świetnego trenera Henryka Kasperczaka, ale on bardziej nadaje się do wyższych celów, do pracy z lepszymi piłkarzami. Do utrzymania zespołu powinni zaangażować kogoś takiego jak Marek Motyka. Zresztą fajnie gra ta jego Polonia Bytom - chwali Kosowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]