Dramat Górnika z napastnikami

Mecz Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok będzie spotkaniem drużyn, które w lecie wydały ponad milion złotych na snajperów i nie strzelają goli - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Górnik Zabrze w przerwie letniej rozpaczliwie szukał napastników. Ostatecznie pozyskał Przemysława Pitrego, dżokera z poznańskiego Lecha, i Brazylijczyka Leo. Ten ostatni, na załączonej do CV płytce DVD pokazywał efektowne sztuczki, ośmieszał rywali i strzelał piękne bramki.

- Jeśli w lidze zobaczycie choć połowę tego co my widzieliśmy na filmie to oczy wyjdą wam z orbit - zapowiadali działacze. Nabytki, które miały zmienić Górnika w najbardziej bramkostrzelny ligowy zespół, kosztowały łącznie 860 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że płytka nie mówiła prawdy, a Leo czarodziejem pola karnego nie był i nie jest.

Jagiellonia także zrobiła wiele, by wzmocnić siłę napadu. Wyłożyła 350 tys. zł na Ensara Arifovića z ŁKS-u Łódź, i bezgotówkowo związała się z Czechem Tomasem Pesirem.

Dziś jednak, zarówno Górnik, jak i Jagiellonia, są w tym samym miejscu, w którym były przed dokonaniem zakupu. W ataku nie mają kim straszyć. Do Zabrza nie pojedzie ani jeden z trójki nominalnych napastników w drużynie Michała Probierza. Tumicz leczy kontuzję, Arifović jest zawieszony, a Pesirowi podziękowano za usługi. W porę zorientowano się, iż bogata metryczka (Slavia Praga, FK Livingstone) nic nie znaczy. W końcu papier jest cierpliwy i wszystko zniesie. Henryk Kasperczak, trener Górnika, szybko rozszyfrował Leo i wyrzucił go z kadry. Pitry został, bo nie ma dla niego alternatywy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]