Gilewicz: Chytry dwa razy traci

- Nie rozumiem działaczy Ruchu, choć w tym klubie grałem i mam do „Niebieskich” sentyment. Mam od dłuższego czasu wrażenie, że Ruch nie idzie w najlepszym kierunku i sprawa podziału biletów na derby jest tego kolejnym dowodem - mówi Radosław Gilewicz. 

» Dlaczego pan tak uważa?

- Taki mecz to święto i ogromna szansa na promocje klubu. Najważniejsze jest zapełnienie stadionu, bo to robi wrażenie na całej, nie tylko piłkarskiej Polsce. Mało kto wie jaki był poziom meczu sprzed roku, część ludzi pamięta wynik, ale każdy wie, że na ligę w Polsce przyszło 42000. Byłem wtedy w Warszawie i całe środowisko stolicy mówiło o tym meczu, zazdroszcząc, że na Śląsku udało się coś wielkiego. Każdy chciał to zobaczyć, choćby w telewizji.

» Może jednak na mecz przyjdzie 35000 fanów Ruchu.

- Chciałbym, Ruch ma bardzo oddanych fanów, ale to jest niemożliwe! Pamiętam jesienne mecze z Legią i Wisłą. Nie było 10000 ludzi. Rok temu kibice sami się nakręcali, chcieli być pozytywnie lepsi od rywala, na mecz szły całe rodziny, ojcowie chcieli pokazać dzieciakom coś wyjątkowego i powstało coś wielkiego. Boję się, że wielu fanów Ruchu zostanie w teraz w domach i zobaczy mecz w telewizji. Myślę o tych, którzy rzadziej chodzą na mecze. Przecież nawet 20000 kibiców Ruchu na trybunach będzie oznaczało połowę pustego stadionu.

» Jak to tłumaczyć?

- Chytry dwa razy traci. Nie znam sytuacji finansowej Ruchu, ale odnoszę wrażenie, że chciano jednym meczem podreperować budżet. Ile zarobiliby dając Górnikowi kilkanaście tysięcy biletów?

» Może za rok...

- Oby... Stała się jeszcze jedna zła rzecz. Kibice dostali sygnał, że działacze nie potrafią się porozumieć. Antagonizmy będą rosły, a akurat tego potrzebujemy najmniej. Obawiam się, by teraz nie obowiązywała zasada rewanżu. Żal, bo 12 miesięcy temu ci sami ludzie znaleźli złoty, kapitalny środek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]