Bonin lekarstwem na bolączki Górnika

Grzegorz Bonin to piłkarz, który rozwiąże największy problem Górnika Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
10 lat, tak długo Górnik Zabrze szuka dobrego prawego obrońcy. Jednak tej zimy trener Henryk Kasperczak zapytany czy potrzebuje wzmocnień na tej pozycji odparł: - Nie, dziękuję. Mam Grześka Bonina. Dla mnie to najlepszy kandydat do gry na prawym boku defensywy - tłumaczył swoje stanowisko "Henri".

Tym samym staje się jasne, że Bonin ma być tym piłkarzem, który rozwiąże największy problem Górnika. - Chyba fantazja was poniosła - powiedział piłkarz słysząc naszą opinię.
Bonin dystansuje się od wielkich słów i buńczucznych zapowiedzi. Czasami czuje się wręcz zakłopotany nie bardzo wiedząc co powiedzieć o nowej roli.

- Jeszcze pół roku temu, nawet w najśmielszych snach nie było mowy o zmianie. Byłem skrzydłowym albo napastnikiem. Nie przekraczałem linii środkowej, nie wracałem na swoją połowę. Atak, to był mój żywioł. Prawa obrona? Dla mnie to ogromna niespodzianka. Jesienią zagrałem jednak kilka spotkań na prawym boku i już trochę się z tym oswoiłem. To dobrze, że szkoleniowiec jasno określił moje zadania. Gorzej, gdy piłkarz nie wie, w jaki sektor boiska rzuci go los. Moja sytuacja jest teraz jasna. Tylko czasami nachodzą mnie wątpliwości. Piłkarze z ataku cofają się do obrony na starość. Mnie to spotkało w młodym wieku - mówi zabrzanin.

Jesienią Bonin zdobył pierwsze doświadczenia w obronie, choć nie obyło się bez pomyłek. Sam przyznaje się do dwóch błędów, choć naszym zdaniem było ich więcej. Bonin efektownie i z rozmachem grał do przodu, ale, gdy rywal naciskał, często się gubił.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]