Dziennik Zachodni: Wielkie Derby Śląska znów odzyskują dawny blask

Przez kilka tygodni zanosiło się na kompromitację, bowiem dwa kluby z naszego regionu nie potrafiły się porozumieć w sprawie podziału biletów na Wielkie Derby Śląska. Dzisiaj jednak działacze dwóch czternastokrotnych mistrzów Polski doszli w końcu do porozumienia i 28 lutego na Stadionie Śląskim znów będziemy świadkami wspaniałego widowiska, które z trybun chorzowskiego giganta obejrzy aż 41 tysięcy widzów. 

- Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami Górnika ustaliliśmy, że zabrzański klub dostanie od nas 7,5 tys. biletów. Z uwagi na to, że zarząd Górnika postanowił pokryć koszty transportu swoich kibiców na Stadion Śląski, które do tej pory były wliczone w cenę wejściówki, ostateczna cena biletów dla fanów gości na Wielkie Derby Śląska wynosi 20 zł - powiedziała Marzena Mrozik, dyrektor ds. marketingu Ruchu Chorzów.

Kompromis, który zaakceptowało Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze", ustatysfakcjonował także działaczy drużyny z Roosevelta.

- Bardzo się cieszymy się, że udało nam się dojść z Ruchem do porozumienia. Dzięki temu nasi piłkarze otrzymają większe wsparcie podczas derbów. Zyska też na tym widowisko, które stworzą na Stadionie Śląskim kibice obu drużyn - stwierdził Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika Zabrze.

Kibice gości zajmą podczas meczu na Stadionie Śląskim sektory 21-25. Pierwsza transza biletów trafi do Zabrza w tym tygodniu.

- Chętnych na te wejściówki już mamy dwa razy więcej niż biletów, ale nic na to nie poradzimy. Zapewniam, że podczas Wielkich Derbów Śląska wypełnimy nasze sektory do ostatniego miejsca - dodał dyrektor Maj.

Zabrzanie chcieli od Ruchu dostać więcej kart wstępu, bo na ubiegłoroczny mecz tych drużyn na Stadionie Śląskim wpuszczono aż 12,5 tys. fanów Górnika, ale chorzowianie podpierając się opinią policji pozostawali nieugięci.

- Mogliśmy zaoferować Górnikowi tylko 7,5 tys. biletów, bo na więcej nie zgadzają się służby porządkowe. Tyle wynosi pojemność jednego mega-sektoru Stadionu Śląskiego. Dodatkowo musimy także wydzielić między kibicami obu klubów sektory buforowe - dodała dyrektor Mrozik.

- Bardzo się cieszę, że działacze obu klubów doszli do porozumienia. Taka zgoda pomiędzy Ruchem i Górnikiem jest bardzo potrzebna - po pierwsze w kontekście odwiecznej rywalizacji tych klubów wszelkie takie antagonizmy mogą przenieść się na trybuny, a po drugie w kontekście naszej walki o Euro 2012. Wszystko to, co zrobimy dobrego na Stadionie Śląskim przybliża nas do zostania jedną z aren finałów ME - powiedział senator RP i wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek, który w przeszłości był związany z oboma klubami.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]