Szczot: W Śląsku usłyszałem "wypad"

- Coś odburknąłem podczas zajęć, trener Tarasiewicz źle zrozumiał i usłyszałem: wypad - opowiada o początkach swojej piłkarskiej kariery, Robert Szczot.
Szczot robi w polskiej lidze zawrotną karierę. Jeszcze rok temu mało kto o nim słyszał. Dziś jest na ustach kibiców w całym kraju. 

Swój debiut w Ekstraklasie zaliczył w 2002 roku w drużynie Śląska Wrocław. Trzy lata później z tej samej drużyny został wyrzucony.

- Ze Śląska wyrzucił mnie trener Tarasiewicz. Jego dewizą jest: jeśli ja mówię, że coś jest czarne, to choćby było białe jak śnieg, dla was ma być czarne. Nie umiem patrzeć na świat w ten sposób, coś odburknąłem podczas zajęć, trener źle zrozumiał i usłyszałem: wypad. Trenowałem, ale bez możliwości gry - opowiada Szczot.

Z Wrocławia Szczot trafił do belgijskiego drugoligowca RAEC Mons. Awansował z nim nawet do Ekstraklasy, jednak klub nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z piłkarzem, którego prześladowała kontuzja mięśnia czworogłowego.

Później przyszła pora na występy w ŁKS-ie Łódź i Jagiellonii Białystok, z której zimą Szczot przeszedł do Górnika Zabrze. Choć kosztował klub ponad 1,7 mln zł, przy Roosevelta nikt wydanych pieniędzy nie żałuje. Piłarz odpłaca się działaczom i kibicom świetną postawą w meczach ligowych. Postawą, która ma mu pomóc w zrealizowaniu życiowych planów.

- Chcę zagrać w reprezentacji Polski i wyjechać do dobrego, zagranicznego klubu - niekoniecznie nawet z mojej ulubionej ligi hiszpańskiej. Dlatego też przyszedłem z "Jagi" do Górnika. Zespół z Białegostoku przez następne dziesięć lat będzie walczył o utrzymanie, a Górnik, już w kolejnym o zgoła inne cele. A ja potrzebuję się rozwijać - przekonuje Robert Szczot.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]