Tylko 3 tysiące widzów na stadionie Górnika?

Od sierpnia zespoły Ekstraklasy będą mogły sprzedawać bilety tylko na miejsca siedzące. Dla Górnika Zabrze może to być poważny problem, bo na jego obiekcie krzesełek jest mało, a na mecze przychodzą tłumy. Przedstawiciele klubu zapewniają, że nie zamkną obiektu przed kibicami, ale... 

W myśl nowej ustawy jako miejsca siedzące na stadionie można zakwalifikować tylko krzesełka, tymczasem na stadionie Górnika Zabrze ich liczba ledwo przekracza 3 tysiące, a większość stanowią ławki.

Jeśli ustawa wejdzie w życie zgodnie z planem, stadion będzie potrzebował szybkiej modernizacji. Stadion Ernesta Pohla mieści obecnie 17 tysięcy widzów, ale krzesełek jest garstka i miasto więcej nie zamontuje. - Jeszcze w tym miesiącu wybierzemy firmę projektującą nowy stadion. Prace nad projektem powinny potrwać pół roku, a po przejściu wszystkich procedur budowa powinna się rozpocząć pod koniec roku. Dlatego miasto nie będzie inwestować w stadion, który ma być pół roku później budowany od nowa - mówi Andrzej Rutkowski z Działu Inwestycji zabrzańskiego MOSiR, zarządcy obiektu.

Co zrobi Górnik? - W kwestii modernizacji jesteśmy uzależnieni od miasta, ale nie przewidujemy w tej chwili przeprowadzki - mówi dyrektor marketingu w Górniku, Krzysztof Maj. Zapewnia jednocześnie, że nie ma mowy, by kibice zostali odcięci od klubu.

Być może uda się znaleźć inne rozwiązanie. Przyjęcie ustawy w terminie może się okazać niemożliwe ze względu na zapowiadane weto prezydenta. Już teraz ustawę cofnął do komisji Senat.

źródło: PortalKibica.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]