Zostało dwóch

7 kwietnia 2007 roku Górnik zagrał setny mecz z Legia w ekstraklasie. Wygrał 1:0, a potem było już tylko tragicznie.
Nie dość, że był to mecz prestiżowy, to jeszcze dla zabrzan niezwykle ważny. Do klubu dopiero "pukał" Allianz, drużynie realnie groził spadek z ligi. Na Roosevelta przyszło 16 tysięcy ludzi i Górnik sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając 1:0. Bramkę, pewnie najważniejszą w swojej karierze, strzelił wtedy Rafał Andraszak. Głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dziś piłkarz gra we Flocie Świnoujście. Zresztą większości zawodników drużyny Marka Motyki - łącznie z samym trenerem - próżno znaleźć na boiskach ekstraklasy. Artur Prokop, wtedy kapitan drużyny gra w klubie... LZS Nieciecza. Dla kontrastu, Łukasz Fabiański, broniący wówczas bramki Legii jest w Arsenali Londyn.
Skład Górnika w ciągu tych dwóch lat przeszedł trzy rewolucje. Ze składu, który wtedy wyszedł na boisko pozostało na Roosevelta jedynie dwóch zawodników. Adam Danch i Piotr Madejski. Ten ostatni meczu pewnie aż tak dobrze nie wspomina, bowiem ujrzał czerwona kartkę. W bramce stał Tomasz Laskowski, dziś trzeci bramkarz ekipy z Zabrza, z niewielkimi szansami na wyjście na boisko.
Potem w Zabrzu było już tylko lepiej, przynajmniej pod względem finansowym. Tylko wyniki meczów z Legią kompletnie się nie układały. Od kiedy trenerem klubu ze stolicy został Jan Urban, była gwiazda Górnika ograła zabrzan trzykrotnie, nie pozwalając sobie strzelić gola.
Górnik wyjeżdża do Warszawy dziś. Trener Henryk Kasperczak postawił na taką samą osiemnastkę, która przygotowywała się do spotkania z Lechem. Najpewniej nawet wyjściowa jedenastka będzie dokładnie taka sama jak w niedzielę, co znaczy, że Adam Danch będzie sobie przypominać miłe chwile z kwietnia 2007 roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]