Bukalski: Postawiłbym na Jarkę

- Górnik nie ma już czego bronić. Zabrzanie muszą zagrać ofensywnie, bowiem remis z Polonią Bytom przekreśla praktycznie ich szanse na utrzymanie - mówi dla serwisu "SportSlaski.pl" Krzysztof Bukalski.
Henryk Kasperczak cały czas gra tylko jednym napastnikiem. Szczot na szpicy robi "dużo wiatru", ale gołym okiem widać, że nie jest rasowym łowcą bramek. Grający na bokach Przemysław Pitry i Tomasz Zahorski również nie trafiają. Pierwszy prezentuje się nieźle, ale nie potrafi się przełamać. Drugi natomiast, nie gra połowy tego, co prezentował w minionym sezonie. Do gry od pierwszej minuty "pali się" Dawid Jarka, który być może nie jest w najwyższej formie, ale to jedyny zawodnik w kadrze 14-krotnych mistrzów kraju, który gra na szpicy i czeka na swoją okazję. - Dawid jest zawodnikiem, którego piłka szuka w polu karnym. Gdy dostanie dużo swobody i zaufania, to potrafi się odwdzięczyć. Pomimo jego mankamentów jestem jego zwolennikiem. Dałbym mu szansę od początku meczu - mówi Bukalski.
- Na pewno będzie miał jakieś sytuacje. Może strzelić bramkę, ale także coś "spartaczyć". Czysto piłkarskie umiejętności są po stronie Zahorskiego, Pitrego i Szczota. Cała trójka jednak nie strzela bramek. Jarka może coś wykorzystać - kończy były zawodnik Górnika.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]