Górnik - Pogoń: Pojedynek temperamentnych trenerów

Mecz Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin będzie pojedynkiem dwóch trenerów z temperamentem - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Ryszard Komornicki i Piotr Mandrysz to szkoleniowcy wyraziści, ambitni, z ciekawą piłkarską przeszłością. Obaj też nie boją się krytykować i głośno mówić o problemach. Jeden z nich już za to płaci. Mandrysz za krytykę sędziego Marcina Roguskiego, który prowadził mecz Pogoni z Flotą, został zdyskwalifikowany na dwa spotkania. W miniony weekend kierował drużyną przez telefon, dzisiaj w Zabrzu będzie podobnie.

Komornicki też wojuje z arbitrami, ale nie poniósł za to konsekwencji. - Jak to nie? Już nazywają mnie szkodnikiem. Słyszę, że niepotrzebnie oceniam sędziów, bo potem oni będą się mścić na drużynie. Nie pozwolę krzywdzić Górnika. Moim zdaniem, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Druga strona może tylko na tym skorzystać, bo człowiek uczy się na błędach - przekonuje spokojnie Komornicki.

Znacznie ciekawsze wydają się różnice między dwoma zespołami. O sile Górnika stanowią zawodnicy, którzy nie zdołali utrzymać zespołu w ekstraklasie. Działacze uznali, że to właśnie oni muszą wypić piwo, którego sami nawarzyli. Dlatego w przerwie letniej nie dokonano zbyt wielu zmian.

W Pogoni po awansie z II ligi wymieniono niemal całą jedenastkę. Uznano, że grupa, która grała w II lidze na wyższym szczeblu sobie nie poradzi. W obu przypadkach piłkarze nie spełniają oczekiwań. Zwłaszcza Górnik jest krytykowany za grę poniżej możliwości.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]