Czy w Górniku będzie rewolucja?

Jeśli dziś Górnik Zabrze efektownie wygra z Górnikiem Łęczna, to nie będzie kadrowej rewolucji w drużynie - pisze "Przegląd Sportowy". Kilka dni temu gazeta donosiła, że zimą na Roosevelta może dojść do kadrowej rewolucji. Prezes Górnika Zabrze Jędrzej Jędrych potwierdza przypuszczenia, ale przyznaje, iż jeśli drużyna poprawi styl oraz zacznie grać skuteczniej i ładnie dla oka, to zmiany będą kosmetyczne. 

Efektowna wygrana z Górnikiem Łęczna może poprawić notowania przynajmniej kilku zawodników z listy zagrożonych. Znajdują się na niej: Piotr Madejski, Paweł Strąk, Mariusz Gancarczyk, Adam Marciniak, Dawid Jarka, Ensar Arifović, Mariusz Dzienis, Tadas Papeckys, Marius Kiżys i Michal Vaclavik. Co na to prezes?

- Jeśli Strąk poprawi jakość gry i będzie notował mniej strat, to zostanie - komentuje Jędrych.

- W przypadku Gancarczyka i Marciniaka wymagamy jedynie tego, by nie godzili się z rolą rezerwowych. Jarka to olbrzymie rozczarowanie. Arifović i Dzienis byli rozwiązaniem awaryjnym i to tyle na ich temat. Papeckys, Kiżys i Vaclavik zupełnie osiedli na laurach i nie pomagają drużynie w walce o powrót do ekstraklasy. A Madejski? W tym przypadku jedyny kłopot to przedłużenie wygasającej umowy - podsumowuje działacz.

W Zabrzu już od kilku dni trener Ryszard Komornicki i prezes mocno mobilizują zawodników. Powoli zaczyna to przynosić efekty. W ostatnim meczu z Motorem Lublin (2:1) drużyna wreszcie pokazała charakter do końca walcząc o korzystny wynik. - Wcześniej tego brakowało - przyznaje Jędrych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]