Michał Chałbiński lubi sportowe auta

Kibice Górnika Zabrze mieli już okazję zobaczyć jak nowy napastnik drużyny Waldemara Fornalika strzela gole. Od razu w pierwszym sparingu Michał Chałbiński, dwa dni po złożeniu podpisu pod kontraktem na półtora roku, strzelił dwa gole bramkarzowi Przyszłości Ciochowice. - Najbardziej pamiętny mecz na stadionie Górnika w Zabrzu rozegrałem do tej pory 28 września 2001 roku - wspomina Michał Chałbiński. - Nie tylko dlatego, że Odra Wodzisław, w której wtedy grałem, wygrała 3:1, a ja strzeliłem trzeciego gola dla mojej drużyny. Ale także dlatego, że po tym spotkaniu wpadła mi w oko Agnieszka, która jest moją żoną.
Nie była to co prawda miłość od pierwszego wejrzenia, bo już wcześniej Michał Chałbiński widywał siostrę Sebastiana Piechoty, czyli kolegi z czasów wspólnej gry we Włókniarzu Kietrz. Ale właśnie po tym zabrzańskim meczu "zaiskrzyło".

W czerwcu będzie wesele
- Termin ślubu zaplanowaliśmy na czerwiec 2004 roku - dodaje nowy napastnik Górnika. - Ponieważ jednak latem 2003 roku otrzymałem ofertę z drugoligowego klubu Jahn Regensburg i chciałem tam jechać razem z Agnieszką, przyspieszyliśmy termin załatwienia papierowych formalności i 26 czerwca powiedzieliśmy sobie "tak" w Urzędzie Stanu Cywilnego. Termin ślubu kościelnego nie uległ jednak zmianie. W czerwcu tego roku, po sezonie, staniemy przed ołtarzem, a potem będzie wesele.
Żeby zakończyć już wątek rodzinny dodajmy tylko, że Agnieszka Chałbińska jest siostrą Sebastiana Piechoty, który jest zięciem Edwarda Sochy. Mówiąc krótko Michał Chałbiński wżenił się w piłkarską rodzinę, a w Górniku najpierw była teściowa, która jest księgową zabrzańskiego klubu.

Musi kupić zmywarkę,
- Moją pierwszą miłością... były sportowe samochody - zdradza Michał Chałbiński. - Zaczęło się od opla tigry, a od trzech lat jeżdżę toyotą celicą. Coraz częściej oglądam się jednak za większymi autami i chyba niebawem dojdzie do zdrady. Najbardziej podoba mi się teraz terenówka BMW X5, na którą mógłbym sobie pozwolić wydając wszystko co zarobiłem grając pół roku w Niemczech. Ale ponieważ wróciłem do Polski i podpisałem kontrakt z Górnikiem Zabrze, o takich samochodowych szaleństwach muszę na razie zapomnieć.
Wiemy już w kim i w czym kocha się Michał Chałbiński. Czas więc najwyższy dowiedzieć się, czego nienawidzi.
- Nie mógłbym być kucharzem - wyjaśnia wychowanek GKS Jastrzębie. - A zmywanie naczyń to dla mnie największa kara. Muszę jak najszybciej kupić zmywarkę, żeby nawet o tym nie myśleć.
Nowy napastnik Górnika Zabrze chce się skoncentrować na grze w piłkę. Przymiarka do zagranicznej piłki okazała się co prawda niewypałem, ale Michał Chałbiński już udowodnił na krajowym podwórku, że niepowodzenia na początku drogi wcale go nie załamują.
- Pierwszym pierwszoligowym klubem, do którego się przymierzałem, był ŁKS Łódź - wspomina Michał Chałbiński. - Ponieważ jednak tata nie chciał zapłacić łapówki, skończyło się odesłaniem mnie do Piotrcovii. Wróciłem do GKS Jastrzębie, a po trzech sezonach znalazłem się w GKS Katowice. Trener Piotr Piekarczyk miał do wyboru albo mnie, albo Marcina Polarza. Podobno poszło o kwotę transferową i nie zadomowiłem się w Katowicach. Zagrałem jednak cztery spotkania w barwach GKS, a w meczu z Polonią Warszawa strzeliłem swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Wszedłem na ostatnie 20 minut i na 4 minuty przed końcem gry pokonałem Piotra Wojdygę, ustalając wynik na 1:1. Potem przez Górnik Pszów i Włókniarz Kietrz doszedłem do Odry, w której wypłynąłem. O klubie Jahn Regensburg, w którym poznałem smak zagranicznej piłki, mogę powiedzieć tylko tyle, że drużyna przyjęła mnie znakomicie. Ale trener nie dawał mi okazji grać i zdecydowałem się na opuszczenie pięknego, historycznego miasteczka.
27-letni napastnik legitymujący się 95. występami w polskiej ekstraklasie i 30 zdobytymi w niej golami, w Górniku chce grać i strzelać kolejne bramki. I wierzy, że zagraniczny rozdział w jego karierze jeszcze się nie skończył.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]