Piłkarze Górnika nie mają co liczyć na premie za awans?

Piłkarze nie mają co liczyć na premię za awans. - Pracujemy z trenerem Adamem Nawałką nad odpowiednim systemem motywacyjnym - mówi lakonicznie prezes Łukasz Mazur, ale o konkretach nie chce rozmawiać.
Dystansuje się też do informacji podanej na początku sezonu przez swojego poprzednika Jędrzeja Jędrycha. Ten chwalił się, że jeśli drużyna wróci do ekstraklasy, to piłkarze otrzymają około 2 mln zł. - W tej sytuacji będę musiał zdobyć te pieniądze - przyznał z uśmiechem Mazur, ale to był oczywiście żart. Na razie pracownicy klubu pracują nad tym, by Górnik Zabrze odzyskał finansową płynność.
Dla wielu graczy uregulowanie zaległości może być większą nagrodą niż otrzymanie nagrody za awans. W końcu pensje w Zabrzu są naprawdę wysokie. Najlepsi dostają nawet 50 tys. zł brutto miesięcznie. Konieczność wypłacania wysokich pensji oznacza, że trzeba by szukać oszczędności. Właśnie dlatego prezes wydał wojnę „przyjaciołom" klubu. Chodzi o ludzi, którzy nie pomagają Górnikowi, ale co rundę wyciągają rękę po darmowy karnet VIP w cenie 850 zł. - Nie może być tak, że mniej zamożni kibice utrzymują tych z loży honorowej - podkreśla Mazur.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]