Zahorski wraca do reprezentacyjnej formy

Tomasz Zahorski w czterech kolejnych meczach Górnika trafiał do siatki. Wszystko wskazuje na to, że napastnik już zapomniał o ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł stawu kolanowego, jakiej doznał wiosną ubiegłego roku. - Tomek wraca do reprezentacyjnej formy - mówi trener Adam Nawałka. 

W okresie zimowych przygotowań łatwo nie było. Zahorski w sparingach wypadał raczej słabo i nic nie wskazywało na to, że wiosną pomoże Górnikowi w walce o awans. Zawodnikowi brakowało pewności siebie i czucia piłki. 10-miesięczna przerwa zrobiła swoje. Największym problemem było jednak to, że piłkarz wychodząc na boisku podświadomie czuł obawę, że kontuzja może się odnowić. Szkoleniowiec w pewnym momencie celowo wysłał go na badania, żeby Zahorski przekonał się, iż nic mu nie dolega. - Dziś mogę powiedzieć, że odkąd pojawiłem się w Górniku, to prowadziłem Tomka według określonego planu - opowiada Nawałka. - Dostawał wiele szans w grach kontrolnych. Do zespołu wprowadzałem go powoli, nie mając wielkich oczekiwań. Cierpliwie czekałem aż utwierdzi się w przekonaniu, że jest na sto procent gotowy do wielkich wyzwań. Ten moment nadszedł. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, bo z każdym tygodniem będę od Zahorskiego wymagał więcej. Znam jego możliwości. Obserwowałem go w czasach, gdy grał w Olsztynie. Wtedy jeszcze jako wysłannik Wisły Kraków. Później współpracowaliśmy razem w kadrze. Poznałem go dobrze i nie ukrywam, że to mi pomogło postawić Tomka na nogi. On sam też sobie pomógł, bo ambitnie pracował nad tym, by znaleźć się na fali wznoszącej - komentuje szkoleniowiec Górnika.

Zahorski to piłkarz bardzo ważny dla zespołu. Stać go na to, żeby być jednym z liderów. A już na pewno dla wielu swoich kolegów z drużyny jest wzorem do naśladowania. Choćby z racji tego, że ma na koncie reprezentacyjną przygodę. Był na Euro 2008. Oczywiście różnie to można oceniać, ale nie zmienia to faktu, że ktoś taki jak Zahorski może i potrafi wstrząsnąć szatnią. - Jestem charakternym człowiekiem. Zdarza mi się krzyknąć na kolegów, kiedy widzę u nich brak koncentracji. Niektórzy czasami zapominają, w jakim klubie pracują - mówi Zahorski o sobie samym.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]