31 piłkarzy na pierwszym treningu Górnika

Górnik rozpoczął dzisiaj przygotowania do nowego sezonu. Trening pierwszej drużyny przebiegały w cieniu zajęć zespołu...B klasy.
Po dwóch tygodniach wolnego piłkarze i szkoleniowcy Górnika wrócili dzisiaj z urlopów. Opaleni, roześmiani, na początek zgłosili się na serię badań i testów na katowicką Akademię Wychowania Fizycznego. - Jesteśmy w bojowych nastrojach. 

Cel na nowy sezon nie został nam jeszcze ogłoszony, ale myślę, że powinno być dobrze - stwierdził pomocnik Mariusz Przybylski, jeden z nielicznych piłkarzy sprowadzonych jeszcze przez Henryka Kasperczaka, którzy mają pewne miejsce w składzie.
W znacznie gorszym położeniu są jego trzej koledzy, którzy również za czasów tego szkoleniowca trafili na Roosevelta. Damian Gorawski został dzisiaj odesłany z treningu. - Byłem rano w ZUS-ie i dostałem zaświadczenie o zdolności do pracy. Tymczasem nie zostałem dopuszczony do treningu, a szefowie klubu powiedzieli, ze jestem niezdolny do trenowania. To absolutna nieprawda. Od dwóch miesięcy jestem zdrowy, trenuję i mogę grać - zapowiedział piłkarz. Prezes Łukasz Mazur jest innego zdania. - Pan Gorawski nie ma zgody od naszego klubowego lekarza i w tej sytuacji nie może pojawić się na boisku - twierdzi szef klubu.

Za dziesięć dni w PZPN ma zapaść decyzji o ewentualnym rozwiązaniu kontraktu z winy piłkarza, który z powodu kontuzji w ostatnim sezonie bardzo rzadko grywał w ligowych meczach Górnika.

Kolejny piłkarz z problemami to Robert Szczot. Ofensywny pomocnik był na rozmowach w gabinecie prezesa, skończyły się one jednak niczym. - Złożyliśmy zawodnikowi propozycje rozwiązania kontraktu, on z kolei przedstawił swoją ofertę. Jednak rozbieżność stanowisk była ogromna - rozkłada ręce prezes Mazur. Prosto z gabinetu szefa klubu Szczot udał się do swojej terenowej hondy, z której wydobył efektowne żółte buty. W nich podreptał na zajęcia zespołu rezerw.

Trzeci zesłaniec to Paweł Strąk. On od razu poszedł na zajęcia drużyny trenerów Marka Piotrowicza i Marka Kostrzewy. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej 18-letni Bartosz Kopacz z Jastrzębia podpisał kontrakt z Górnikiem, a prezes wręczył mu koszulkę z numerem 18, w której dotychczas grał Strąk.

O drużynie Górnika, która ma zagrać w B-klasie mówi się w Zabrzu bardzo dużo. - Zainteresowanie jest takie, ze na mecze rezerw chyba wprowadzimy bilety - śmieje się prezes Mazur. Trzech piłkarzy, którzy sa w składzie Górnika zarabia być może tyle ile wynosi budżet wszystkich B klasowych śląskich drużyn razem wziętych. A może i więcej...

W południe na stadion przybył trener Adam Nawałka. Czy jest zadowolony z wzmocnień? - Jestem pod wrażeniem zmian. Moim zadaniem jest wyciągnąć to co najlepsze z tych zawodników, zintegrować, przygotować pod względem taktyki, strategii, techniki. Przy konstruowaniu składu między mną a Tomkiem Wałdochem były pewne różnice, teraz ten niepokój twórczy musimy zmienić w jakość pracy. Mamy perspektywicznych graczy, ale Barcelony tu nie będzie. Czeka nas dużo pracy - zaznaczył szkoleniowiec, który chciałby sprowadzić jeszcze jednego napastnika.

Klub myśli o wypożyczeniu grupy swoich piłkarzy - m.in. Konrada Cebuli, Roberta Trznadla i Marka Krotofila. Dawid Gajewski i Dawid Jarka trafią najprawdopodobniej do Ruchu Radzionków (ten drugi już w nim grał). W Górniku raczej nie zagra Mateusz Kamiński, z którym klub się nie porozumiał.

Zabrzanie przez kilka dni najbliższych potrenują na swoich obiektach, potem wyjeżdżają na zgrupowanie do Zakopanego. Wciąż nie wiadomo czy do skutku dojdzie obóz zagraniczny. Klub przygotował co prawda miejsce w ośrodku w Słowenii, ale bardziej prawdopodobny jest wariant oszczędnościowy i zgrupowanie we Wronkach.

Piłkarze Górnika Zabrze obecni na pierwszym treningu:

Bramkarze: Sebastian Nowak, Łukasz Skorupski, Adam Stachowiak.

Obrońcy: Adam Banaś, Michael Bemben, Adam Danch, Mariusz Gancarczyk, Mariusz Jop, Mateusz Kamiński, Michał Karwan, Bartosz Kopacz, Marek Krotofil, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Michał Pazdan.

Pomocnicy: Vladimír Balát, Maciej Bębenek, Grzegorz Bonin, Konrad Cebula, Piotr Gierczak, Mateusz Kantor, Aleksander Kwiek, Maciej Mańka, Mariusz Przybylski.

Napastnicy: Michał Jonczyk, Sebastian Leszczak, Daniel Sikorski, Adrian Świątek, Robert Trznadel, Marcin Wodecki, Tomasz Zahorski.

Rozkład zajęć w czwartek będzie niemalże identyczny jak w środę. Na piątek trener Adam Nawałka przewidział również dwa treningi, a w sobotę Górnik rozegra mecz towarzyski w Lubomii z tamtejszą Silesią.

źródło: Gazeta Wyborcza / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]