Nawałka: Chcemy jeszcze napastnika

Rozmowa z Adamem Nawałką, trenerem Górnika Zabrze.
» Dało się odpocząć od piłki?
Adam Nawałka: - Mnie piłka nie męczy, ale w drugim tygodniu poświęciłem jej mniej czasu. Pierwszy był za to bardzo intensywny. Trafiło do nas tylu nowych graczy, że musiałem solidnie popracować nad przygotowaniem całego okresu przygotowawczego. Poza tym, także w Egipcie oglądało się mistrzostwa. 

» I ponoć nurkowało w oceanie.
- Lubię tam spędzać czas. Więcej jednak było gry w tenisa. Generalnie cały czas w ruchu.

» Nie było okazji porozmawiać z panem o bardzo dużych cięciach jakie zaszły latem w Górniku.
- To już się stało. Działaczom należą się słowa uznania za odwagę, operatywność i szybkość działania. Byłem oczywiście cały czas w kontakcie z Tomkiem Wałdochem, wiedziałem co się dzieje i mogło to imponować.

» Pan podpisuje się pod wszystkimi decyzjami?
- Czasu nie cofniemy i decyzję zarządu szanuję. Dyskutowaliśmy na te tematy, oczywiście pojawiały się też różnice zdań. Powiem tak, byłem bardziej za ewolucją niż rewolucją. Nie zakładałem aż takich zmian, bo wiem, że czasami wymiana 2-3 ogniw jest problemem. My mówimy o liczniejszym gronie piłkarzy. Ale jak mówiłem, szanuję decyzje, które już zapadły.

» Dwaj gracze wyszli dziś na trening rezerw. To Szczot i Strąk.
- Wiosną udało nam się stworzyć w szatni atmosferę. Moje zdanie jest takie, że tak samo pracowali na nią i końcowy sukces wszyscy piłkarze, których miałem jesienią w Zabrzu. Dziś pewne rzeczy, które już były, trzeba tworzyć od nowa. Wierzę, że z pozytywnym skutkiem.

» Tomasz Wałdoch twierdzi, że z nowych graczy większość to piłkarze wskazani przez pana.
- To prawda. Obserwowałem ich od dłuższego czasu i są w stanie podnieść sportowy poziom Górnika. Oczywiście niewiele wiedziałem o Michale Bembnie i Danielu Sikorskim, ale Tomek Wałdoch ich zna. Jak mówiłem, merytoryczna z nim współpraca jest naprawdę świetna.

» Jeszcze kogoś szukacie?
- Napastnika. Chce by został wypożyczony Robert Trznadel, bo powinien się ogrywać. Mamy więc trzech napastników. Są to Świątek, Zahorski i Sikorski, bo Wodecki to dla mnie lewy pomocnik. Na ligę to za mało. Już są prowadzone rozmowy i ma to być młody napastnik, ale już z doświadczeniem i ograniem, gotowy do gry. Nie wiem czy pojedzie z nami do Zakopanego, ale może na drugie zgrupowanie do Słowenii, a może do Wronek, bo też jest taki pomysł.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]