Sprawa Górnika przeciwko Hajcie trafi do PZPN

- Sprawa Górnika Zabrze, który pozwał swego byłego piłkarza Tomasza Hajtę o 100 tysięcy złotych, trafi do sądu polubownego przy PZPN - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Sądu Apelacyjnego w Katowicach sędzia Waldemar Szmidt. 

Górnik w ubiegłym roku pozwał byłego reprezentanta Polski za występ przeciwko temu klubowi w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego. Zdaniem zabrzańskiego klubu Hajto rozwiązując w grudniu 2008 roku przed czasem kontrakt, zobowiązał się, że nie wystąpi przeciwko Górnikowi w lidze pod rygorem zapłacenia 100 tys. zł.

W spotkaniu ekstraklasy ŁKS - Górnik w maju 2009 roku Hajto mimo tego zapisu wystąpił, a łodzianie wygrali 2-0. Zabrzański klub skierował więc pozew do Sądu Okręgowego w Gliwicach, który uznał, że klub powinien otrzymać 100 tys. zł. Od tego wyroku piłkarz odwołał się, a sprawa trafiła do katowickiego sądu apelacyjnego.

Jak wyjaśnił PAP Szmidt, podczas niejawnego posiedzenia sąd zwrócił uwagę, że umowa między klubem a piłkarzem zawierała zapis o pierwszeństwie rozstrzygania ewentualnych sporów między stronami w kwestiach majątkowych przez działający przy PZPN sąd polubowny.

- W tej sprawie ten sąd nie zajął dotąd stanowiska. Dlatego pozew jako przedwczesny został odrzucony, a sprawa powinna być rozpoznana w pierwszym rzędzie przed sądem polubownym PZPN (...), a dopiero w dalszej kolejności przed sądem powszechnym - wskazał Szmidt.

źródło: PAP



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]