Przegląd Sportowy: Transfer jesieni w... Górniku?

- Daniel Sikorski będzie jesienią jednym z odkryć ekstraklasy - przekonuje prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur. W poprzednich pięciu sezonach 23-letni napastnik grał w rezerwach słynnego Bayernu Monachium. W 135 meczach strzelił 33 bramki. Pod koniec czerwca podpisał 3-letni kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy. 

Do składu pierwszej drużyny Bayernu nie udało mu się przebić, choć w jednym spotkaniu siedział na ławce rezerwowych, a w sezonie 2008/09 był niewiele gorszy do Thomasa Muellera. Ten jest dziś gwiazdą reprezentacji Niemiec, a o Sikorskim mówi się, że to niespełniony talent. Tadeusz Pawłowski, były piłkarz Śląska Wrocław mieszkający i pracujący obecnie w Austrii, kilka tygodni temu na naszych łamach tak przedstawiał piłkarza urodzonego w Waidhofen an der Thaya: - Gdy liczył siedemnaście lat, zapowiadał się fantastycznie. Miał ciąg na bramkę i kapitalnie grał głową.

- Kiedy miałem siedemnaście lat, doznałem kontuzji - tłumaczy Sikorski. - Zerwałem więzadło krzyżowe, zaliczyłem dłuższą przerwę i to z pewnością miało wpływ na mój rozwój. Ale ja już o tym zapomniałem. To, że w Bayernie się nie przebiłem, o niczym nie świadczy. Nie zapominajmy, że mówimy o jednym z największych klubów na świecie. Może, gdybym był w Schalke lub w Hamburgu, to dostałbym szansę grania. Zanim trafiłem do Bayernu, interesował się mną Inter Mediolan. Wybrałem Niemcy, bo chciałem dokończyć szkołę - dodaje.

Daniel jest synem byłego napastnika Legii Warszawa, Witolda Sikorskiego. Tata chciał go umieścić na Łazienkowskiej, ale nic z tego nie wyszło. Niepowodzeniem zakończyły się też testy w Śląsku i Lechii Gdańsk. - Nam piłkarza polecił Lukas Podolski - zdradza Mazur. Po takiej rekomendacji sprawy potoczyły się szybko.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]