Zarząd Górnika: Wielkim Derbom Śląska należy się szacunek!

Zarząd Górnika Zabrze SSA prezentuje poniżej w formie listu otwartego do Canal+ swoje stanowisko w sprawie braku transmisji telewizyjnej w tej stacji z Wielkich Derbów Śląska. List został dzisiaj wysłany do Jacka Okieńczyca, Dyrektora ds. Sportu w Canal+, zaś jego kopie przesłane do Ruchu Chorzów, PZPN i Ekstraklasy SA. 

"Jacek Okieńczyc, Dyrektor ds. Sportu w Canal+

Z niedowierzaniem przyjęliśmy informację, że Canal+ nie zamierza transmitować Wielkich Derbów Śląska, które zostaną rozegrane 29 sierpnia 2010 r. w Zabrzu. Zarówno my, jak i całe śląskie środowisko piłkarskie stanowczo protestuje przeciwko takiej decyzji, która pozbawia abonentów stacji możliwości oglądania najbardziej medialnych derbów w polskiej piłce. Nie musimy chyba Państwu przypominać, że w ostatnich latach gromadziły one rekordową widownię w kraju. W sezonie 2007/08 i 2008/09 Wielkie Derby Śląska, których gospodarzem był chorzowski Ruch przyciągnęły za każdym razem na Stadion Śląski 40 tysięcy widzów. Czy w ostatnich latach Canal+ relacjonował inne wydarzenie ligowe w Polsce, które cieszyłoby się podobną frekwencją?
Przesunięcie relacji do Orange Sport, która to stacja ma zdecydowanie mniejszą oglądalność, to cios nie tyle dla Klubów co dla kibiców oraz samej stacji. Rezygnacja z transmisji to nie tylko okazywanie braku szacunku dla Górnika i Ruchu - absolutnie najbardziej utytułowanych klubów w polskiej piłce - ale przede wszystkim dla ich sympatyków rozsianych po całym świecie. To przede wszystkim - mówiąc piłkarskim slangiem - samobój strzelony przez Canal+.
Staramy się zrozumieć intencje stacji, która najwięcej dekoderów sprzedaje w Warszawie, Poznaniu czy też Krakowie i siłą rzeczy najczęściej relacjonuje mecze Legii, Polonii Warszawa, Lecha czy też Wisły. W czwartej kolejce ekstraklasy Canal+ zaplanował relacje z meczów Legii z Bełchatowem, Jagiellonii z Lechem i Widzewa z Polonią Warszawa. Wielkie Derby Śląska w Zabrzu, które zgromadzą blisko 15 tysięczną widownię - bardzo dużą jak na polskie warunki - zostały jednak potraktowane drugoplanowo, na co nie ma i nie będzie zgody Górnika.
W tej sprawie Górnik podejmie działania, które mamy nadzieję skłonią Państwa do zmiany planów. Liczymy na to, że Redakcja Sportowa Canal+ jeszcze raz przeprowadzi chłodną analizę całej sytuacji i najbardziej medialne, a także jedne z najstarszych derbów piłkarskich w kraju zostaną pokazane przez Waszą stację. Wielkim Derbom Śląska i ich uczestnikom: Górnikowi i Ruchowi należy się szacunek!

Zarząd Górnika Zabrze SSA"


źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]