List Michaela Muellera do prezesa Canal+

- Jestem pewien, że transmitowanie tego spotkania będzie nie tylko odpowiedzią na oczekiwania dziesiątek tysięcy kibiców, ale także przyniesie Pana stacji oczekiwane profity oraz umocni wizerunek Canal+ jako partnera i przyjaciela polskiej piłki nożnej - czytamy w liście Michaela Muellera, wiceprezesa Allianz Polska do prezesa Canal+ Emmanuela Florent'a. 

"Warszawa, 17 sierpnia 2010 roku

Szanowny Pan
Emmanuel Florent
Prezes
Canal+

Szanowny Panie Prezesie
W nawiązaniu do informacji o planach transmisji meczów 4. kolejki Ekstraklasy, chcę prosić Pana o rozważenie podjętych przez Canal+ decyzji i włączenie do planu transmisji relacji z Wielkich Derbów Śląska - meczu Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów.

Derby dwóch najbardziej utytułowanych śląskich drużyn z wieloletnimi tradycjami to najważniejsze wydarzenie piłkarskie w tym regionie. Ale to także wydarzenie, które zwraca na siebie uwagę całego środowiska kibiców. Wpisały się one na stałe w kalendarz rozgrywek i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, także medialnym. Jestem pewien, że transmitowanie tego spotkania będzie nie tylko odpowiedzią na oczekiwania dziesiątek tysięcy kibiców, ale także przyniesie Pana stacji oczekiwane profity oraz umocni wizerunek Canal+ jako partnera i przyjaciela polskiej piłki nożnej.

Jako osoba zajmująca się na co dzień biznesem wiem, jakie są główne zasady podejmowania decyzji biznesowych. Wiem też jednak, że czynniki ekonomiczne, choć bardzo istotne, nie zawsze są najważniejsze.

Całe środowisko piłkarskie w Polsce - my jako sponsorzy, Państwo jako środki masowego przekazu i wreszcie same kluby, jako organizatorzy rozgrywek - jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie obrazu polskiej piłki nożnej w oczach kibiców. Dlatego z wielką satysfakcją przyjęliśmy zaproszenie do zainicjowanego przez Państwa "Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki". Do nas należy dbanie o promocję tego sportu i nie powinniśmy kierować się jedynie czystymi wskaźnikami komercyjnymi, ograniczając się do działań przynoszących nam zyski, ale uwzględniać też wieloletnie tradycje stojące za polską piłka nożną. Musimy pamiętać, że za każdym klubem, także za tymi spoza ścisłej czołówki, stoi rzesza fanów i kibiców, którzy codziennie wspierają go całym sercem. My, jako środowisko związane z piłką nożną, mamy wobec nich zobowiązanie - do nas należy takie zorganizowanie rozgrywek, by dostarczać emocji kibicom w każdym zakątku kraju.

Dlatego proszę o rozważenie raz jeszcze decyzji o planach transmisji spotkania Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów.

Z piłkarskim pozdrowieniem,

Michael Mueller
Wiceprezes Allianz Polska
Przewodniczący Rady Nadzorczej
Górnik Zabrze SSA"


źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]