Rozmowa z Mateuszem Zacharą, nowym piłkarzem Górnika

› Zostałeś już oficjalnie zawodnikiem Górnika Zabrze. Jak pierwsze wrażenia i na ile podpisałeś umowę?
Mateusz Zachara: - Umowa została podpisana na 3,5 roku. O wrażeniach na razie nie mogę mówić. Byłem tylko na podpisaniu i konferencji. Na początku najważniejsza będzie aklimatyzacja w drużynie i szybkie wdrożenie się i poznanie struktur klubu. Bo od tego zależy dalsza praca.  Wyjście na trening z "czystą" głową i myślenie tylko i wyłącznie o treningu.

› W okresie zimowym zgłosiło się wiele klubów po Ciebie. Było to na pewno dla Ciebie męczące, gdyż do samego końca nie wiedziałeś gdzie "zakotwiczysz"?
- Na pewno było to dla mnie męczące. Wybrałem Górnik Zabrze. Myślę, że każdy piłkarz marzy o tym, by grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na pewno moje umiejętności tam rozwiną się jeszcze bardziej.

› Jak wspominasz ten okres gry w Rakowie. Komu najwięcej zawdzięczasz ?
- Przede wszystkim dziękuję mojemu pierwszemu trenerowi Zbyszkowi Doboszowi. To on mnie pokierował i on najwięcej wyszkolił. I wszystkim innym trenerom których po kolei miałem. Od każdego dużo się nauczyłem i każdy dał cenną wskazówkę jak żyć, jak grać i jak się zachowywać.

› Co w głównej mierze zadecydowało, że wybrałeś Górnik Zabrze ?
- W głównej mierze na pewno zadecydowało to, że jest to najwyższa klasa rozgrywkowa. Dostałem szansę i jak najlepiej postaram się ją wykorzystać. Myślę, że moje umiejętności nawet na treningach, a już nie mówiąc o meczach bardzo wzrosną.

źródło: Częstochowski Portal SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]