Pogromów nie będzie

Jesienią tylko Cracovia miała bardziej dziurawą obronę od Górnika Zabrze. Teraz defensywa może być najmocniejszą bronią Ślązaków.
W poprzedniej rundzie Górnik Zabrze tracił bramki po stałych fragmentach gry, a także w efekcie rozluźnienia dyscypliny taktycznej. Właśnie z tego zrodziły się pogromy w Gdańsku (1:5), Wrocławiu (0:4) i Łodzi (0:4). Największym problemem, o którym jednak wyjątkowo mało się mówiło, był brak w obronie charyzmatycznego lidera. Kiedyś takim był Tomasz Hajto. Jesienią w środku pola rządziła para Adam Banaś - Mariusz Jop.
Ten pierwszy ma duży posłuch w szatni, ale kiedy stawał obok Jopa, to z szacunku dla jego reprezentacyjnych dokonań chował się w cień. Rywale nie mieli większych trudności ze sforsowaniem milczącej obrony. Zgrupowanie w Turcji pokazuje jednak, że komunikacja się poprawia. Sami piłkarze zapewniają, że czują się bardzo mocni. - W lecie zmieniła się połowa drużyny i siłą rzeczy jesienią wszystko się docierało - komentuje były obrońca Górnika Zygmunt Anczok. - Najważniejsze, że cały zespół zrozumiał, iż za obronę nie odpowiada tylko tych czterech facetów grających z tyłu, ale cała jedenastka - kwituje Anczok.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]