Tajna broń Górnika

Słowacki pomocnik, Robert Jeż ma być tajną bronią trenera Adama Nawałki w dzisiejszym meczu z Lechią. Dwa poprzednie spotkania piłkarz pozyskany za pół miliona złotych z MSK Żilina zaczynał na ławie.
Jego wejścia były jednak na tyle dobre, że trener chce mu teraz dać szansę gry od pierwszych minut. Zabrzanie muszą wygrać, by utrzymać miejsce w czołówce przed serią gier z drużynami z czuba. - Robert Jeż bardzo późno dołączył do zespołu i nie miał czasu dobrze poznać taktyki i sposobu grania - mówi Nawałka. - Zresztą ja też musiałem poznać lepiej jego możliwości. Próbowałem go na dwóch pozycjach i już wiem, jak najlepiej można wykorzystać jego potencjał.
Pozostaje pytanie, czy Robert Jeż zagra w układzie 4-4-2 jako ofensywny środkowy pomocnik, czy też w schemacie 4-4-1-1 będzie za wysuniętym napastnikiem. W pierwszym przypadku zastąpiłby w składzie Piotra Gierczaka, w drugim Tomasza Zahorskiego. Duet Zahorski - Daniel Sikorski był w ostatnich grach niezwykle pożyteczny, więc chyba nie warto go rozbijać. Inna sprawa, że w sztabie szkoleniowym Górnika Zabrze równie wysokie noty zbiera para Sikorski.
- Jeż. Na Roosevelta mówi się, że ta dwójka współpracuje ze sobą perfekcyjnie, a Sikorski jest wtedy jeszcze groźniejszy niż wtedy, gdy gra z Zahorskim. Nawałka na razie nie chce odkrywać wszystkich kart.
- Dla mnie jednak nie ulega wątpliwości, że Jeż powinien wskoczyć kosztem Zahorskiego - mówi były znakomity napastnik Górnika Jan Banaś. - Ustawienie Słowaka w środku pola byłoby błędem, bo on nie bardzo lubi pracować w defensywie. Jest natomiast świetny w kreowaniu gry i to należy mu umożliwić. Najważniejsze, że w końcu będzie grał, bo dłuższe przetrzymywanie go na ławie nie miało sensu - kwituje Banaś.
Jeż w debiucie w barwach Górnika strzelił gola, a potem wiodło mu się różnie. Stać go jednak na wielkie granie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]