Górnik spłacił zaległości

- Zapłaciliśmy 600 tysięcy zaległości wobec ZUS. Jestem przekonany, że Górnik dostanie licencję na grę w ekstraklasie w nowym sezonie - mówi prezes zabrzańskiego klubu, Tomasz Młynarczyk. 

- Kojarzy pan Michała Probierza?
- Ja? Oczywiście - mówi prezes Górnika Zabrze, Tomasz Młynarczyk. - Grał w Górniku i to bardzo dobrze. Skład z tych lat był bardzo przyzwoity i składał się niemal wyłącznie ze Ślązaków. Swego czasu nawet się poznaliśmy, ale nie mam gwarancji, że obecny trener Jagiellonii mnie pamięta. On był kapitanem, a ja jako szef rady nadzorczej czasami oglądałem mecze i treningi. Nie narzucałem się...

- Wie pan, że swego czasu prezes Mazur bardzo chciał ściągnąć trenera Probierza do Zabrza?
- Wiem. To nie jest w Zabrzu wielka tajemnica. Też Michała Probierza bardzo cenię, ale sezon trwa, a Górnik ma trenera. I trzymamy za niego kciuki. Swoją drogą - Probierzowi życzę nawet mistrzostwa Polski, w czym bardzo chcemy im pomóc, na przykład wygrywając w Krakowie. Mam jednak wielką nadzieję, że w Białymstoku nie przegramy.

- Pana poprzednik jeździł na wszystkie mecze.
- Ja tego obiecać nie mogę. Może inna była jego i moja sytuacja finansowa... Powiem tak, trudno mi, mając rozliczne i rozpoczęte kontakty finansowe, pojechać w środku tygodnia na mecz do Białegostoku. Klienta trzeba szanować i tak samo będę podchodził do biznesu jako prezes Górnika. Zresztą, tylko dziś mam w planie kilka spotkań dotyczących klubu. Bardziej pomogę Górnikowi w Zabrzu niż w Białymstoku. Na boisku Jagiellonii najważniejsi będą nasi piłkarze, a klubowa ekipa wybiera się tam silna.

- Pierwsze podsumowanie po dwóch tygodniach rządów?
- Chyba za wcześniej, ale jedną - chyba najważniejszą - rzecz udało nam się załatwić. Moim zdaniem nie ma dziś żadnego zagrożenia, że Górnik nie dostanie licencji na nowy sezon. Pomogła nam kolejna pożyczka od Allianz Polska, co chciałbym podkreślić. Pomysł na Górnika mamy. Jest w nim miejsce dla gminy, miejskich i śląskich firm oraz byłego właściciela.

- Co musieliście spłacić?
- Zaległości wobec ZUS. Pojawiły się dosyć niespodziewanie, a kwota nie była mała. Zapłaciliśmy jednak 600 tysięcy. Realizujemy też pierwsze zobowiązania finansowe wobec piłkarzy, zgodnie zresztą z zawartymi umowami, które wysłaliśmy do komisji licencyjnej. To dla nas bardzo ważne z psychologicznego punktu widzenia. Problemy finansowe oczywiście wciąż są, ale już nie tak fundamentalne. Górnik istnieje, licencję dostanie, a w takiej sytuacji pewnie łatwiej grać piłkarzom, którzy już dostali część zaległości. Teraz czekamy na ich wygrane i coraz wyższe miejsce w tabeli.

- Kilka tematów personalnych jest „otwartych". Decyzję podejmie pan czy dyrektor sportowy?
-Opinię dyrektora już znam i jest dla mnie bardzo ważna. W finalnym etapie jest to jednak w dużym stopniu decyzja finansowa, dlatego zostawiam ją sobie. Oczywiście mówimy o takich piłkarzach jak Strąk, Gorawski, czy Magiera i Bonin, którym kończą się kontrakty. Najtrudniejszy jest przypadek Pawła Strąka, który nie gra od blisko roku, a ma jeszcze bardzo długo ważny kontrakt. Szanuję wiele decyzji i pomysłów Łukasza Mazura, ale uznaję, że podstawą porozumienia jest rozmowa. Nawet jeżeli wiele jego decyzji było podjętych po przemyśleniach i dialogu, to może trzeba siąść do stołu jeszcze raz.

- Jakieś inne, ważne decyzje personalne?
- Zacznę od tego, że z wspomnianymi piłkarzami jeszcze o konkretach nie rozmawiałem. Inne decyzje? Na razie jest tyle ważniejszych spraw... Każdy niech robi swoje, pracy dla niego nie brakuje.

- „Odpuścił" pan pomysł gry ba Stadionie Śląskim?
- Absolutnie. Jestem po rozmowach ze spółką, termin rozstrzygnięcia przetargu na budowę stadionu nieco się przesunie ze względu na ogromne zainteresowanie przetargiem. Faktycznie warto poczekać, wszyscy możemy na tym skorzystać. A Stadion Śląski jak arenę meczów Górnika poważnie biorą pod uwagę, bo nie ma rzeczy gorszej niż odzwyczajenie kibiców i sponsorów od regularnego przychodzenia na mecze. Świadomość, że pewnie ponad 10000 naszych kibiców, a przy okazji bardziej prestiżowych meczów nawet więcej, co dwa tygodnie będzie mocno rozczarowanych, bo meczu nie zobaczą, musi nam dać do myślenia.

- Tak, przy okazji, klubowa maskotka się panu podoba?
- Widziałem kilka propozycji i ta jest najciekawsza. Łączy różne, ważne dla klubu elementy. I ma się podobać kibicom.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]