Wydłużono przetarg na wykonawcę stadionu Górnika

Kiedy 15 marca ogłaszano w Zabrzu przetarg na wyłonienie inwestora, który wybuduje nowy stadion przy Roosevelta, założono, że wykonawcy swoje oferty będą mogli składać do 28 kwietnia. Dziś wiadomo, że nastąpi to 19 maja, czyli z ponad trzytygodniowym poślizgiem. 
- Kilkanaście dni temu uznaliśmy, że ze względu na duże zainteresowanie przetargiem, a przede wszystkim ogromną liczbą pytań, które napływają od potencjalnych wykonawców, warto zmienić datę - mówi Tadeusz Dębicki, prezes miejskiej spółki "Stadion", która pilotuje wartą blisko 300 milionów inwestycję.
Co ciekawe, już pierwsze pytanie, które napłynęło ze strony zainteresowanych, sugerowało, by termin składania ofert przesunąć do 26 maja. Odpowiedź spółki była następująca - "Zamawiający nie przewiduje przedłużenia terminu składania ofert".
Od tego czasu pytań pojawiło się blisko trzysta. - Mamy obowiązek odpowiadać na pytania, które pojawią się do połowy czasu wyznaczonego na składanie ofert - tłumaczy Tadeusz Dębicki. - Trzymając się pierwotnego terminu, na wiele pytań nie udzielilibyśmy odpowiedzi, a warto już na tym etapie wyjaśnić pewne wątpliwości. Może to tylko pomóc. Tym bardziej, że zainteresowanie inwestycją jest bardzo duże.
Nieco wcześniej, bo do 12 maja, można składać oferty na inżyniera kontraktu. Przesunięcia na tym etapie mogą jednak wpłynąć na kolejne przesunięcia rozpoczęcia samej budowy. - Fakt, wydłużyliśmy czas o trzy tygodnie, ale proszę zauważyć, że w tym czasie mamy długi, majowy weekend. Jestem przekonany, że te dwa tygodnie, które tak naprawdę dołożyliśmy na tym etapie inwestycji, nie spowodują żadnych opóźnień i z końcem lata lub na początku jesieni zaczniemy budować - mówi Tadeusz Dębicki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]