Startuje WikiGórnik - encyklopedia Górnika Zabrze

WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Górnika Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem ekstraklasy, po Cracovii, Wiśle Kraków i Lechu Poznań, który umieścił klubową encyklopedię na portalu internetowym. 

Mimo początkowych zapowiedzi, prace nad encyklopedią wymagają zaangażowania wielu osób. Aktualnie nad WikiGórnik pracuje troje wolontariuszy, ale teraz, kiedy serwis jest już dostępny dla wszystkich, redakcja liczy na zaangażowanie kibiców i pasjonatów historii sportu. - Mamy nadzieję, że już wkrótce, dzięki pomocy wszystkich fanów biało-niebiesko-czerwonych podstawowa wersja WikiGórnik, jaka dziś się ukazała, stanie się najbogatszym źródłem wiedzy o zabrzańskim klubie - mówią obecni redaktorzy WikiGórnik.

Aby dołączyć do twórców WikiGórnik i dodawać nowe treści, wystarczy zarejestrować się w serwisie i zapoznać się informacjami dla edytorów.

Nie zmienia to faktu, że redakcja WikiGórnik nadal poszukuje współpracowników: - Przede wszystkim szukamy redaktorów, do opieki nad poszczególnymi działami serwisu, sprawdzania dodawanych treści pod względem merytorycznym i poprawności językowej. Wszystkie osoby, które czują się "mocne" w którejś z dziedzin związanych z Górnikiem (historia, kibice, sylwetki zawodników, trenerów, prezesów, drużyny młodzieżowe, itp.), albo znają dobrze oprogramowanie MediaWiki od strony technicznej i chcą poświęcić swój czas na rzecz klubu, prosimy o kontakt z redakcją WikiGórnik. Adres e-mail to: redakcja@wikigornik.pl.

Poza treściami dodawanymi przez kibiców, redakcja będzie prowadziła prace nad WikiGórnik na zasadzie projektów. - Pierwszy z nich dotyczy działu "Kibice Górnika Zabrze", nad którym chcemy teraz szczególnie pracować. Zachęcamy więc do dodawania treści związanych właśnie z kibicami Górnika - zapowiadają autorzy WikiGórnik.

Portal WikiGórnik dostępny jest pod adresem www.wikigornik.pl.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]