Górnik chce sprzedać Tomasza Zahorskiego

W letnim okienku transferowym Górnik Zabrze będzie kupował nowych zawodników, jeśli sprzeda napastnika Tomasza Zahorskiego.
Jeszcze miesiąc temu na Roosevelta zakładano, że uda się wygospodarować 800 tysięcy złotych na transfery w najbliższym letnim okienku. Jednak prezes Tomasz Młynarczyk mówi, iż środków na zakupy obecnie nie ma. - Jeśli nie sprzedamy, to nie kupimy - przyznaje szczerze działacz Górnika. 
Jak udało się ustalić zgodę na odejście powinien otrzymać Zahorski. Były reprezentant Polski już zimą miał się przenieść do Śląska Wrocław. Górnik nie przyjął jednak oferowanych pieniędzy (1,2 mln zł) i postawił cenę zaporową - 1,5 mln zł. Wszystko, dlatego że wówczas trener Adam Nawałka bardzo mocno liczył na wiosenną eksplozję formy piłkarza. W zimowych sparingach Zahorski prezentował się fantastycznie. - Jest moim numerem jeden w ataku - mówił Nawałka.
Dziś pewne miejsca w napadzie ma jednak tylko Daniel Sikorski. Zahorski, choć dobrze prezentuje się grając w duecie z Sikorskim, ma zdecydowanie niższe notowania. Generalnie widać, że zawodnik potrzebuje nowego wyzwania. W Zabrzu gra już czwarty sezon, ale po znakomitym wejściu w rozgrywkach 2007/08 (10 goli), potem było już gorzej. Dlatego teraz Górnik nie odrzuci oferty na poziomie miliona złotych. Zresztą te środki zostaną błyskawicznie zainwestowane. Pół miliona trzeba dopłacić Zagłębiu Sosnowiec za transfer definitywny Roberta Pietrzaka. Klub jest również mocno zainteresowany sprowadzeniem Miłosza Przybeckiego z Ruchu Radzionków, a także młodych zawodników Rozwoju Katowice: Arkadiusza Milika i Wojciecha Króla. Z wypożyczeń mają wrócić Kamil Szymura i Łukasz Skorupski. Kolejne ruchy będą uzależnione od tego, czy uda się pozbyć graczy niechcianych.
Obecnie na tej liście, poza Pawłem Strąkiem i Damianem Gorawskim, znajduje się również Sebastian Nowak.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]