Zaskakujące zmiany na skrzydłach

Po przegranym meczu z Jagiellonią Białystok (0:2) szykuje się rewolucja w składzie Górnika Zabrze na mecz z Wisłą Kraków.
Taktyka z defensywni pomocnikami na skrzydłach (Adam Marciniak na lewym i Mariusz Przybylski na prawym) nie dała pożądanego rezultatu, więc koncepcja na sobotni mecz z Wisłą Kraków będzie zgoła odmienna. 
Na lewej flance wystąpi Marcin Wodecki lub Michal Gasparik. Problem jest z prawym bokiem, bo Grzegorz Bonin, który jest numerem 1 na tej pozycji, leczy kontuzję. Natomiast Przybylski, który ostatnio zastępował Bonina, nie dokończył czwartkowego treningu. W trakcie gierki wewnętrznej piłkarz skręcił staw skokowy i jego występ na Reymonta jest wykluczony. Jak udało się dowiedzieć trener Adam Nawałka chce na prawym skrzydle wystawić Michała Pazdana. To może być jednak tylko zasłona dymna, bowiem o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się ustawienie tam Tomasza Zahorskiego, który w przeszłości grywał jako boczny pomocnik. - A ja bym szukał jeszcze innego rozwiązania, bo mam wątpliwości czy Pazdan i Zahorski poradzą sobie na prawym skrzydle. Gdybym ja miał wybierać, to przekwalifikowałbym Wodeckiego - mówi legenda klubu Stanisław Oślizło. - Generalnie zmiany są w składzie potrzebne, bo ostatnio gra nie wyglądała najlepiej. Eksperyment z defensywnymi pomocnikami na bokach kompletnie mi się nie podobał. Chciałbym natomiast, żebyśmy kontynuowali grę dwoma napastnikami - dodaje Oślizło. Z obserwacji wynika, że marzenie byłego zawodnika się nie spełni. Z Wisłą, Górnika zagra ustawieniem 4-4-1-1. Daniel Sikorski pozostanie na szpicy, ale za jego plecami zostanie ustawiony Robert Jeż. Zresztą wydaje się, że na dziś lepszego pomysłu kadrowego na obsadę tych dwóch ról nie ma. Generalnie teraz chodzi tylko o to, by ten duet miał należyte wsparcie w grze ofensywnej. Tego ostatnio brakowało. Najlepszy dowód jest taki, że w pięciu kolejnych spotkaniach zabrzanie zdobyli raptem 2 gole.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]