Gra warta świeczki

- Moim zdaniem jest szansa, że decyzje PZPN będą dla Górnika korzystne i będzie można rozstać się z tą dwójką bez ponoszenia tak gigantycznych kosztów - mówi o ewentualnym rozstaniu Górnika z Damianem Gorawskim i Pawłem Strąkiem były prezes, Łukasz Mazur. 

Pan nie chciał pójść z piłkarzami na kompromis. To nie był błąd?
- Nie. Kiedy teraz słyszę, jakie są propozycje zawodników, to też nie poszedłbym na taki kompromis. Zresztą, o jakim kompromisie ze strony Strąka słyszymy? Jemu jest w Zabrzu bardzo dobrze. Moim zdaniem jest szansa, że decyzje PZPN będą dla Górnika korzystne i będzie można rozstać się z tą dwójką bez ponoszenia tak gigantycznych kosztów.

Na jakiej podstawie?
- Damian Gorawski przychodząc do Zabrza przedstawiał badania lekarskie, potwierdzał, że jest zdrowy i może grać w piłkę. Tymczasem w 2006 roku, przy okazji mistrzostw świata w Niemczech, na które nie pojechał, przeprowadzono bardzo rzetelne, zlecone przez PZPN badania, które wykazały coś zupełnie innego. Przychodząc do Górnika zataił ich wyniki. Potwierdza to również były prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. Piłkarz powinien je w klubie pokazać.

To wystarczy?
- Jest wiele osób, bardzo znaczących w polskiej piłce i PZPN, które mogą to potwierdzić. Czy związek miałby nie dawać wiary takim autorytetom, wywodzącym się z tego środowiska? To nie jest przypadek, że teraz Damian Gorawski proponuje ugodę. Ja w Zabrzu na nic nie mam już wpływu, ale klub może zarobić "400" tysięcy złotych przyjmując jego warunki ugody, ewentualnie poczekać i być może, a naprawdę głęboko w to wierzę, zaoszczędzić kilka milionów.

Paweł Strąk?
- Było cztery, a może nawet pięć osób w gabinecie, kiedy ustnie zgodził się na rozwiązanie kontraktu na ustalonych przez obie strony warunkach. Wszystko było dograne. Nasz prawnik, Tomek Wałdoch, oczywiście ja... Wszyscy to słyszeliśmy. Potem się z tego wycofał. Naszym zdaniem umowa ustna powinna być wiążąca. Wierzę, że Górnik będzie bardzo dobrze przygotowany do tych spraw. Są do wygrania, bo racja jest po stronie klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]