Absencja Stachowiaka szansą dla Nowaka

W meczu z Lechem Poznań nie zagra Adam Stachowiak. Bramkarz numer 1 w dniu spotkania bierze ślub. Opcje awaryjne, to Sebastian Nowak, który w ostatnim ligowym występie puścił cztery bramki (jesienne 0:4 na Śląsku Wrocław), oraz Mateusz Sławik, który kilka miesięcy temu bronił w IV-ligowym Górniku Wesoła. 
Były już prezes Łukasz Mazur mówił, że Nowak jest bramkarzem niefartownym, który nie potrafi wygrać drużynie meczu. W każdym razie wystawienie każdego z tych zawodników będzie się wiązało z ogromnym ryzykiem. Trener Adam Nawałka zachowuje jednak spokój. - Mateusz i Sebastian są ciągle w gotowości bojowej - wyjaśnia. - Na przemian grają w Młodej Ekstraklasie, więc są gotowi na podjęcie wyzwania - dodaje szkoleniowiec.
Paweł Sibik, uczestnik mistrzostw świata w Korei i Japonii, który dobrze zna Nowaka, także nie widzi problemu w absencji Stachowiaka. - Pewnie, że Sebastian nie miał dotąd szczęścia - rozpoczyna Sibik. - Kiedy bronił Stachowiak to wiele było takich sytuacji, że piłka odbijała się od słupka czy poprzeczki i wpadała w jego ręce. Kiedy między słupkami stał Nowak to identyczne sytuacje kończyły się stratą gola. Zła passa nie może jednak trwać wiecznie. Sebastian jest teraz w takiej sytuacji, że będzie chciał udowodnić, iż stać go na bycie numerem jeden. Jak dostanie szansę, to zrobi wszystko, żeby nie wypuścić jej z rąk. Jak w Poznaniu wejdzie do bramki, to być może będzie w niej stał do końca sezonu. W przypadku Nowaka najważniejsze jest, by czuł luz psychiczny, bo wtedy stać go na bardzo dobrą grę. W końcu, przed przyjściem Adama, Sebastian był podstawowym graczem - kończy Sibik.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]