Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Górnika): - Gratulacje dla gospodarzy za zwycięstwo. Do Poznania przyjechaliśmy dopiero w 30. minucie, wcześniej zatrzymaliśmy się jeszcze w Krakowie na meczu z Wisłą. Od początku tygodnia wiedzieliśmy, że drużyna Lecha walczy o życie. Nie potrafiliśmy jednak na tyle skoncentrować się, jak to miało miejsce podczas meczu w Krakowie. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, mieliśmy kilka sytuacji, ale Lech jest dobrą drużyną, potrafi rozgrywać tzw. trudne mecze. Potem straciliśmy gola trochę w niecodziennych okolicznościach - my prowadziliśmy grę, a Lech strzelił bramkę. Moja drużyna jest w fazie selekcji i budowy, zebraliśmy ciekawy materiał, potrzeba jeszcze nam doświadczenia.

Jose Maria Bakero (trener Lecha): - To był dla nas trudny mecz, bo przyszło nam grać po przegranej z Legią w finale Pucharu Polski, a także bez wsparcia kibiców. Na szczęście udało nam się podnieść po tej porażce, widać było po zawodnikach poczucie odpowiedzialności. Zaczęliśmy bardzo skoncentrowani od samego początku, udało nam się szybko strzelić bramkę, a losy meczu można było rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Pierwsze 10 minut drugiej połowy należało do Górnika, ale potem szybko odnaleźliśmy z powrotem swój rytm. Brakowało jednak skuteczności, choć akurat w tym elemencie prezentowaliśmy się lepiej niż w ostatnich meczach. Chciałbym zadedykować to zwycięstwo kibicom, którzy nie mogli przyjść na to spotkanie. Nigdy w życiu nie grałem przy pustych trybunach. Uważam, że to bardzo smutne i mam nadzieję, że nigdy się już nie powtórzy.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]