Górnik, Legia i Slovan Bratysława walczą o Czecha

Trener Maciej Skorża widziałby w Legii Warszawa napastnika Politechniki Timisoara Lukasa Magerę, ale ochotę na niego mają również Górnik Zabrze i Slovan Bratysława. Dwudziestoośmioletni napastnik, mierzący 195 cm i mający za sobą cztery spotkania w reprezentacji Czech, ostatnie trzy sezony spędził w rumuńskiej Politehnice Timiszoara. Zdobył z nią wicemistrzostwo, ale klub zbankrutował. 

– Legia skontaktowała się z nami w sobotę. Podobno Lukas spodobał się trenerowi. Wcześniej, bo tydzień temu pytał się o niego Górnik Zabrze i przedstawił konkretną ofertę, ale od tego czasu ze Śląska nie było żadnego sygnału – powiedział Ondrej Chovanec, agent zawodnika.

Magera przez ostatnie trzy sezony grał w Politechnice Timiszoara, z którą zdobył nawet wicemistrzostwo Rumunii. Ten klub zbankrutował, więc nie skorzystał z opcji przedłużenia umowy z czeskim napastnikiem. - Jeśli klub chciałby skorzystać z klauzuli, musiałby mi pewną kwotę zapłacić. Nie uczynił tego, więc jestem wolnym zawodnikiem - wyjawił czeskim dziennikarzom Magera.

Rosłym piłkarzem interesują się również inne kluby rumuńskie oraz holenderskie. Chovanec twierdzi jednak, że najprawdopodobniej trafi do Polski lub do mistrza Słowacji - Slovana Bratysława. Z tym klubem Magera prowadzi obecnie negocjacje.

źródło: Przegląd Sportowy / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]