Sport: "Poldi" przywiózł pomocnika

Noureddine Zaanani, obywatel Niemiec z marokańskim rodowodem pojawił się wczoraj na Roosevelta. Przyjechał razem z Lukasem Podolskim. We wtorek do Zakopanego dojedzie dwóch obcokrajowców.
Od wczorajszego popołudnia piłkarze Górnika są już na zgrupowaniu w Zakopanem. Kiedy wczoraj około 15:00 wsiadali do autobusu, nasłuchiwali przede wszystkim komunikatów o pogodzie. 

Po obiedzie do autokaru

- Brzmi to może zabawnie, ale mamy problem. Jeżeli nic się nie zmieni to wypadałoby zapakować jeszcze czapki, rękawice i założyć zimowe opony - mówił kierownik drużyny, Igor Nagraba. Na Śląsku bowiem lało, a w Tatrach sypał śnieg. Na wczoraj niewielkie były szanse, że Górnik wejdzie dziś na trawiaste boisko i jedyną nadzieją na trening oraz sparingi była murawa ze sztuczną nawierzchnią. - Na szczęście takie boisko w Zakopanem jest do dyspozycji. Nie przypuszczaliśmy, że 3 lipca może pojawić się taki problem, ale ponoć od poniedziałku ma być nieco lepiej... - dodaje Nagraba.
W Tatry pojechało 24 piłkarzy. O jednego więcej niż dzień wcześniej podano do informacji. Tym ostatnim okazał się niejaki Noureddine Zaanani. Obywatel Niemiec z marokańskim rodowodem pojawił się wczoraj na Roosevelta. Polecił go do gry w Zabrzu Lukas Podolski, którego przedstawiać pewnie nie trzeba. Co więcej, "Poldi" sam wsiadł z kolegą do samolotu i przyleciał z nim na Roosevelta. Około południa przyszli do klubu, pojechali na obiad, a potem Zaanani wsiadł do autobusu. Jest to 24-letni prawy pomocnik, ma 180 cm wzrostu i grał w niższych ligach niemieckich. Podolski skontaktował się z Górnikiem i prosił, by klub dał mu na zgrupowaniu szansę pokazania swoich umiejętności. Przypomnijmy, że rok temu a namową Podolskiego Górnik zaufał Danielowi Sikorskiemu. Szczególnie wiosna pokazała, że był to dobry pomysł.

Trifunović od wtorku?

Górnik będzie w Zakopanem do 9 lipca. Zagra w tym czasie trzy mecze sparingowe. Na początek z Kolejarzem Stróże, a potem słowackimi klubami MFK Rużomberok i MSK Żilina. Przypomnijmy, że to z tego ostatniego klubu trafił do Zabrza Robert Jeż, a jeszcze jesienią ubiegłego roku Żylina grała w Lidze Mistrzów.
Nową twarzą w drużynie trenera Nawałki jest na zgrupowaniu także 26-letni, słowacki bramkarz Pavol Penksa, który w minionym sezonie rozegrał 11 spotkań w Corgon Lidze. Grał w barwach MFK Rużomberok, czyli za kilka dni wystąpi przeciwko swoim kolegom. Penksa czekał już na zabrzan w stolicy Tatr. Czy zostanie w Zabrzu dłużej? Jeszcze rok ma być na Roosevelta Mateusz Sławik, wrócił z wypożyczenia Łukasz Skorupski, a do końca zgrupowania zapadnie decyzja, czy zostanie piłkarzem Górnika Boris Pesković. - Wszyscy znamy jego potencjał, ale muszą zobaczyć Borisa na tle silnych rywali. Przecież ostatni raz wiedzieliśmy go w grze trzy lata temu - mówi trener Nawałka.
O ile kolejni bramkarze raczej nie będą już testowani to w Zakopanem spodziewani są jeszcze dwaj piłkarze. Raczej nie Mariusz i Mateusz Makowie, którymi Górnik interesował się jeszcze w ubiegłym tygodniu. Temat raczej "umarł". Makowie wolą grać w Katowicach, a Górnik na te transfery za bardzo się nie podpalał, pamiętając, jak dużo młodzieży jest dziś w kadrze zespołu. Szansa obu braci na regularną grę byłaby niewielka.
Wspomniana dwójka to piłkarza zagraniczni. Choć też nie do końca, bo w jednym wypadku chodzi o Niemca polskiego pochodzenia. Tym drugim piłkarzem ma być Veseljko Trifunović, rozgrywający serbskiego klubu OFK Belgrad. 31-letni piłkarz grał w swojej drużynie z numerem "10", więc można przypuszczać, że Górnik będzie go sprawdzał w roli następcy Roberta Jeża. Nie ma już tematu gry w Zabrzu Alexandru Mendy.
W Zakopanem nie ma sporej liczb zabrzańskiej młodzieży. Milik, Król, Pietrzak czy Kopacz grają jeszcze w mistrzostwach Polski juniorów. Dwaj pierwsi w barwach Rozwoju Katowice, a dwaj ostatni w Górniku, który jutro zaczyna udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Pojechali za to w Tatry Mateusz Mączyński i Michał Płonka z Gwarka Zabrze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]