Przegląd Sportowy: Były gracz Bayernu w Górniku

Paul Thomik, były zawodnik Bayernu Monachium podpisał 3-letni kontrakt z Górnikiem Zabrze. 25-letni prawy pomocnik (118 spotkań i 8 bramek w 2. Bundeslidze, 11 gier w reprezentacji Niemiec U-20) urodzony w Zabrzu ma zastąpić Grzegorza Bonina.
Z kręgów zbliżonych do klubu można się dowiedzieć, że Thomik raczej wielką gwiazdą ligi nie będzie, ale można go uznać za bardzo solidne wzmocnienie składu. To jest piłkarz, który potrafi wygrać pojedynek jeden na jednego, umie też precyzyjnie dośrodkować piłkę w pole karne, a poza tym wpłynie pozytywnie na atmosferę w szatni. Jego angaż zamyka definitywnie temat pozyskania Francuza Alexandra Mendyego.
Thomik znalazł się na celowniku Górnika już rok temu. Był on wynalazkiem ówczesnego dyrektora sportowego klubu Tomasza Wałdocha. Jednak wówczas działacze uznali, że zatrudnianie piłkarza chcącego zarabiać ponad 12 tys. euro miesięcznie nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej że w kadrze był Bonin, a jego naturalnym zmiennikiem wydawał się Maciej Bębenek. Teraz jednak sytuacja się zmieniła, więc na Roosevelta wrócono do tematu.
– Do gry w Zabrzu przekonali mnie Lukas Podolski i Michał Bemben – mówi nowy nabytek Górnika. – Decyzja o powrocie do Polski była trudna, bo właśnie się ożeniłem, i teraz mnie i żonę dzieli 900 km. Polski język znam, bo choć wyjechałem w wieku trzech lat, to odwiedzałem mieszkającą tutaj rodzinę – opowiadał Thomik, który wtorkowy sparing z Kolejarzem Stróże oglądał zza linii bocznej boiska.
Po zatrudnieniu Thomika trener Adam Nawałka szuka jeszcze rozgrywającego i napastnika. O ile jednak na tą drugą pozycję nie ma na razie kandydatów (zresztą w klubie bardzo liczą na Daniela Gołębiewskiego), o tyle na środku pomocy ma być próbowany 31-letni Serb Veseljko Trivunovic. Być może to on będzie graczem, który wypełni lukę powstałą po odejściu Roberta Jeża.
Szanse na angaż ciągle mają pozostali sprawdzani pomocnicy, a więc 21-letni Chorwat Elvis Sarić z NK Lucko, Rafał Waksmundzki z Lubania Maniowy oraz Noureddine Zaanani, obywatel Niemiec pochodzący z Maroka. Tego ostatniego przywiózł do Zabrza Podolski. Atutem Zaananiego jest to, że może grać w ataku.

Paul Thomik (25.01.1985)
Pierwsze kluby:
FC Sürenheide,
Westfalia Wiedenbrück,
FC Gütersloh 04/05
FC Bayern II Monachium 28/3 05/06
SpVgg Unterhaching 27/2 06/07
SpVgg Unterhaching 13/1 07/08
Vfl Osnabruck 33/4 08/09
Vfl Osnabruck 20/0 09/10
1.FC Union Berlin 2/0 10/11
1.FC Union Berlin 23/1

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]