System premiowania w Górniku

"Przegląd Sportowy" pokazuje szczegóły nowego regulaminu premiowania Górnika Zabrze. Trener Adam Nawałka postawił na system blokowy.
Za pierwsze zwycięstwo piłkarze otrzymają 45 tys. zł do podziału. Każda kolejna wygrana będzie podnosić stawkę o 10 tys. zł. Remis w każdym przypadku oznacza wypłatę połowy stawki. Zawodnicy nie mają jednak co liczyć na wypłatę całej kwoty po końcowym gwizdku. Dostaną bowiem 50 procent sumy, a reszta trafi do zamrażarki. Zostanie stamtąd wyjęta dopiero po zrealizowaniu celu, jakim jest zajęcie miejsca w przedziale 8 do 10.
Regulamin obecnie jest dopieszczany przez działaczy, ale wszystko wskazuje, że zostanie bonus gwarantujący wypłatę 150 tys. zł za wygraną różnicą 4 bramek. W rozgrywkach 2010/11 zawodnicy Górnika dwa razy podnosili wielką kasę z boiska. Wiosną pokonali 5:1 Zagłębie Lubin i 4:0 Widzew Łódź.
Trwa jeszcze dyskusja dotycząca wyłączenia niektórych piłkarzy z nowego systemu. Chodzi głównie o zawodników, którzy pojawili się w klubie przed latem 2010 roku. Wszyscy, którzy przychodzili po tym terminie, mogą spać spokojnie. Z wyjątkiem Aleksandra Kwieka. W jego przypadku chodzi o to, że w umowie ma on gwarancję wypłaty 20 tys. zł za rozegranie 20 spotkań w sezonie. – Zapisy, które się dublują, musimy usunąć. Trudno będzie dokonywać korekt w już istniejących kontraktach, więc wszystkie zastrzeżenia zostaną zapisane w regulaminie premiowania – tłumaczą działacze.
"Przegląd Sportowy" wyliczył, że jeśli drużyna Górnika powtórzy wyniki z poprzednich rozgrywek, to łączne wpływy z tytułu premii wyniosą 1 202 mln zł. Maksymalny zarobek z tego tytułu przypadający na jednego piłkarza może wynieść 42 tys. zł. Wiemy, że dobrze funkcjonujący regulamin premiowania jest wielkim marzeniem trenera Nawałki. W sezonie 2010/11, przy nieregularnych wypłatach (premie bardzo długo w ogóle nie były płacone), miał on kłopot z mobilizowaniem podopiecznych. Teraz ma się to zmienić. W każdym razie dodatki motywacyjne mają stanowić 30, góra 35 procent całego kontraktu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]