Górnik może stracić Nawałkę?

Trener Nawałka ciągle nie podjął decyzji, czy przedłuży kontrakt z klubem.
Adam Nawałka ma umowę z zabrzańskim klubem ważną do 30 czerwca. W najbliższych dniach powinno się wyjaśnić, czy w następnym sezonie nadal będzie pracował z zespołem z Roosevelta. Jednak szkoleniowiec ma także inne propozycje. Mówi się, że chciałaby go mieć u siebie Lechia. Gdański klub oficjalnie nie potwierdza zainteresowania Nawałka. - Nic o tym nie słyszałem. Chyba najpierw złożymy ofertę przedłużenia umowy Pawłowi Janasowi - powiedział nam jeden z działaczy proszący o zachowanie anonimowości.
Trudno było oczekiwać innej informacji. W Lechii mamy akurat do czynienia ze zmianą kierownictwa. 15 maja ma być wybrany nowy prezes. Łatwo się domyślić, że dopiero później gdańszczanie będą mogli ujawnić swoje plany. Gdyby Nawałka nie przyjął propozycji, kolejnym kandydatem jest prowadzący Koronę Kielce Leszek Ojrzyński.
Naszym zdaniem Nawałka może się skusić na przeprowadzkę do Trójmiasta tylko wówczas, jeśli Górnik nie spełni jego warunków. Szkoleniowiec domaga się stabilizacji transferowej i finansowej. - Obecnie piłka jest po stronie działaczy - powiedział po ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin (1:2) trener. - Rozmawiałem już z zarządem klubu i właścicielami. Oni wiedzą, że warunkiem mojego pozostania w Zabrzu jest przedstawienie przez nich strategii prowadzenia klubu w przyszłości. Jeśli to się stanie, jestem gotów rozpocząć rozmowy na temat przedłużenia mojego kontraktu - dodał Nawałka.

Do pierwszej tury rozmów dojdzie 10 maja. - Do tego czasu nie chcemy spekulować w mediach na temat dalszej pracy trenera. Jesteśmy zadowoleni z wyników i z tego, jak ułożył zespół. O ofercie Lechii nie chciałbym w ogóle rozmawiać - powiedział prezes Górnika Artur Jankowski. Przy Roosevelta zatrzymanie Nawałki jest priorytetem. W kuluarach mówi się, że działacze poczynili już ze szkoleniowcem pierwsze ustalenia. Ustalili, że w letnim oknie transferowym sprzedadzą trzech piłkarzy. To zapewni stabilizację, o którą zabiega opiekun. W Górniku zapewniają też, że zaległości finansowe wobec trenera są niższe niż 360 rys. zł, a na dodatek ciągle spadają. Przyznajemy więc, że wcześniejsze informacje "Przeglądu Sportowego" w tej sprawie były niesprawdzone i mijały się z prawdą. Wyrażamy ubolewanie z tego powodu.

Bilans trenerski Adama Nawałki w ekstraklasie:

Wisła Kraków:
15 zwycięstw, 9 remisów, 6 porażek; średnia 1,86 punkta na mecz.

Zagłębie Lubin:
2 zwycięstwa, 1 remis, 6 porażek; średnia 0,78 punkta na mecz.

Górnik Zabrze:
24 zwycięstwa, 15 remisów, 21 porażek; średnia 1,45 punkta na mecz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]